Ana SayfaSeyahatÇocuklarla İstanbul'da gezebileceğiniz en güzel 15 yer

Çocuklarla İstanbul’da gezebileceğiniz en güzel 15 yer

-

Seyahat etmeyi seven aileler için bir çok şehirde çocuklarla gezebileceğiniz yerler, yapılacak şeyler bulmak sorun olabiliyor. Ama İstanbul’da asla bu durumda karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz. İstanbul’da çocuklarla gezebileceğiniz pek çok ilgi çekici yer bulacak ve onlarla birlikte kesinlikle güzel vakit geçireceksiniz.

Asla pişman olmadan, İstanbul’da çocuklarla gezebileceğiniz yerler

İstanbul, çocuklar için mükemmel seçenekler sunuyor. Bahsettiğimiz her cazibe merkezinin tüm gününüzü alacağını unutmayın. Bu nedenle aşağıda saydığımız seçenekler en az 1 haftanızı alabilir. Planlamalarınızı yaparken dikkatli olun.

İsfanbul 

Bünyesinde bulundurduğu AVM, Tema parkı, alışveriş, eğlence ve sergi merkezlerini bir araya getirerek bütünleşik konseptiyle dünyada bir ilki gerçekleştiren İsfanbul, büyük heyecanları içinde barındırıyor. Burayı keşfetmek tüm gününüzü alabilir.

Sea Life İstanbul

Dünyanın 5. büyük akvaryumu… Sevimli deniz canlıları, Avrupa’nın en büyük köpek balığı koleksiyonu, Dijital Akvaryum, Kaplumbağa Hastanesi, tematik bölgeler… Çocuklar buraya bayılıyor!

İstanbul LEGOLAND Keşif Merkezi

Dünyaca ünlü bir marka olan LEGO, mini-land, LEGO 4D Cinema, Kingdom Adventure Game, LEGO yapım uzmanı, LEGO mağazası ve kafeleri bir araya getiriyor. LEGOLAND, çocuklara uygun oyun aletleri ve ilginç Lego temalı eğlence parkıyla büyük ilgi görüyor.

İstanbul Akvaryum

Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi…

Miniatürk

Minyatür bir açık hava müzesidir. Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul turlarında ilk adresi olan Miniatürk, kısa sürede muhteşem bir Türkiye turu atmak isteyenler için de ideal bir mekân. Türkiye’nin en önemli sembollerinin minyatür formlarını bir arada göreceksiniz.

Madame Tussauds

Ünlü isimlerin, tarihi ikonların, kültürel kahramanların gerçek boyutlu balmumu kopyalarını görmek için burayı ziyaret edebilirsiniz. Çocuklar bu balmumu heykellerine bayılacak.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Oyuncaklar, 20 yıldır 40’tan fazla ülkeden antikacılardan ve müzayedelerden toplanıyor. Hepsini bir arada görmeyi kim istemez ki? Bu nedenle İstanbul’da çocuklarla gezilebilecek yerlerin en başında yer alıyor. Aman dikkat! Pazartesi günleri kapalı.

Boğaz Turu

Dünyaca ünlü Boğaziçi’nde gezmek harika bir deneyim ve eğlenceli bir aktivite olacaktır. Tekneyle yapılan boğaz turları, Galata Köprüsü’nün biraz doğusundan başlar ve Boğaz’ın Karadeniz’e girişi olan Anadolu Kavağı’na doğru devam eder.

Şehir Gezi Otobüsü

Açık tepeli çift katlı turist otobüsünde, çocuklarınızla birlikte harika bir deneyim ve eğlenceli bir güne hazır olun. Şehir gezi otobüsünün üst güvertesi, şehrin muhteşem panoramik manzarası için harika bir bakış açısı sunar ve fotoğraf çekmenizi sağlar.

Karaköy Galata Kulesi

Yerden 72 metre yükseklikte, İstanbul’a bakan ve tepesinde restoranı olan, İstanbul, Haliç ve Boğaz’ın panoramik manzarasına sahip eski bir Ceneviz kulesi…

Eminönü Gülhane Parkı

Bir zamanlar Osmanlı Sarayı için tespih barınağı ve bahçe geliştirme yeri olan park… Çeşitli bahçeleri, havuzları ile en çok ziyaret edilen parktır.

Üsküdar Fethi Paşa Korusu

16 hektarlık yeşil alan, kafe ve restoranların bulunduğu olağanüstü bir Boğaz manzarasına sahipti Fethi Paşa korusu…

Sultanahmet Camii

XVII . yüzyıldan kalma altı minareli çok büyük ve eşsiz cami… İstanbul’un en popüler turistik yerlerinden biridir.

Bisiklet Turu

İstanbul’un birçok bölgesinde kiralık bisikletler mevcut. Hangi çocuk bisiklet sürmeyi sevmez ki? Çocuklarınızla birlikte İstanbul bisiklet turu yapın. Böylece çocuklarla birlikte özellikle ilkbahar sonbahar aylarında farklı renkler alan doğanın tadını birlikte çıkarabilirsiniz.

Ayasofya Gezisi

Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli eserleri arasında olan Ayasofya’yı gezmeden dönmeyin. Ayasofya UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınmış olan bir tarihi camidir.

Dilerseniz biraz şehir dışına çıkarak farklı yerleri de ailece keşfedebilirsiniz.