Ana SayfaSeyahatSonbaharda İstanbul'da çocuklarla gezilecek 5 doğal alan

Sonbaharda İstanbul’da çocuklarla gezilecek 5 doğal alan

-

Sonbahar geldiğinde, ağaçların yaz yeşilinden kırmızılara, portakallara ve sarılara döndüğünü görmek, doğada çocuklarla vakit geçirmek için dışarı çıkmaya hazır mısınız? Evden ve teknolojik cihazlardan biraz uzakta kaliteli zaman geçirmek, kendinize, çocuğunuza zaman ayırmak isterseniz bu parkları ziyaret etmeyi unutmayın. Sonbaharda İstanbul’da çocuklarla gezilecek 5 doğal alan sizleri bekliyor.

Atatürk Arberatumu

Burası İstanbul’un içinde ama gürültüden ve şehrin kalabalığından uzak bir cennet köşesidir. Atatürk Arberotumu, adeta bir ağaç müzesidir. Zaten Arberatum da ağaç parkı anlamına gelmektedir. Burada çok çeşitli ağaçlar, göletler görebilirsiniz. Özellikle sonbaharda renklerin farklılığı ve gölete yansıması başınızı döndürecek güzelliktedir. Ancak burada gezmenin bazı püf noktaları var. İçeriye kesinlikle yiyecek ve meşrubat sokulmaması gerekiyor. Profesyonel fotoğraf çekimleri bir ücret karşılığında yapılabiliyor. Dünyanın sayılı arboretumlarından biri olan İstanbul Atatürk Arboretumu ailece bir sonbahar gezisi ve fotoğraf çekimi için harika bir yerdir. Sarıyer, Kemer’de yer alan parka profesyonel çekim cihazları (tripod vb), evcil hayvan, su ve bebek maması hariç gıda, içecek götürmek yasak.

Özgürlük Parkı

İstanbul’da çocuklarla gezilecek 5 doğal alan arasında ikinci sırada yer alan, Anadolu yakasının göz bebeği özgürlük parkı var. Park, geniş yüz ölçümü, çocuk oyun yerleri, pazar sabahı kahvaltınızı yapabileceğiniz kafesi ile gezilebilecek güzel yerlerden biri. Her ne kadar yüksek binalar arasında sıkışıp kalsa da bulunduğu Selamiçeşme semtinin sakinliğini yansıtır. Özellikle çocuk odaklı bir park olduğundan çocukların bol bol eğleneceği kesin.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

İstanbul Anadolu yakası, Ataşehir’de yer alan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, 1995 yılında Ali Nihat Gökyiğit tarafından eşi Nezahat Gökyiğit adına hatıra parkı oluşturulmak amacıyla kurulmuş. Tümü 46 hektarlık park alanında yer alan yaklaşık 50 bin ağaç ve çalı dikilmiştir. Park 8 adadan oluşur. Burada yer alan çocuk parklarında çocuklar eğlenirken siz de ağaçların altında huzur bulabilirsiniz. Ayrıca botanik bahçesinde çeşitli aktiviteler de yapılmaktadır. Bahçıvanlık kursu, bitki ressamlığı gibi daha pek çok kursa katılabilirsiniz. Kurslar hakkında detaylı bilgiye botanik bahçesinin web sitesinden ulaşmanız mümkün. Web: ngbb.org.tr

Emirgan Parkı

Sonbaharda İstanbul'da çocuklarla gezilecek 5 doğal alan
Emirgan Parkı

İlkbahar aylarında laleleri ile kendinden söz ettiren Emirgan Parkı, sonbaharda sarı,kırmızıya bürünen yaprakları ve muhteşem ağaçları ile sizleri bekliyor. Sincapların gezdiği, çocuklu aileler için de son derece uygun olan, ulaşımı kolay olan park Emirgan semtinde yer alıyor. Parkı gezebilir, spor yapabilir ya da sadece durup boğaz manzarasını izleyebilirsiniz. Çocuk parklarının da olduğu, boğaz manzaralı, ağaçlarla bezeli parkta ömür boyu hatırlayacağınız fotoğraflar çekebilirsiniz.

Fenerbahçe Parkı

İstanbul’da çocuklarla gezilecek 5 doğal alan içerisinde son sırada İstanbul Anadolu Yakası’nın güzel parklarından olan Fenerbahçe Parkı var. Her mevsim ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sununan parkta gezebilir, spor yapabilir, çocuk parklarında vakit geçirebilir ya da acıktığınızda deniz kenarında yer alan kafelerde yemek yiyebilirsiniz. Parkta sahilde oturarak uzaktan prens adalarını seyretmenin tadını çıkartabilirsiniz. Ailece gezilebilecek en güzel yerlerden olan parktan çıkışta Kalamış Marina’ya doğru ilerleyerek teknelerin oluşturduğu manzarayı seyredebilirsiniz. Çocuklarla birlikte güzel bir hafta sonu için sararan sonbahar yaprakları içinde parklarda huzur bulmaktan daha güzel ne olabilir?