Ana SayfaEtkinlikKışın çocuklarla yapılabilecek 10 eğlenceli ev aktivitesi!

Kışın çocuklarla yapılabilecek 10 eğlenceli ev aktivitesi!

-

Kış, ailelerin kapalı mekanlarda birlikte kaliteli zaman geçirmeleri için yılın harika zamanıdır. Soğuk kış aylarında çocuğunuzu oyalamak için bazı aile oyunu fikirlerine ihtiyacınız olabilir, burada herkesin kesinlikle keyif alacağı 10 eğlenceli ev aktivitesi var.

Evde sıkılmak yok. İşte 10 eğlenceli ev aktivitesi!

1. Saklı eşya avı: Çocuklarınıza birkaç ipucu verin, bir zamanlayıcı ayarlayın ve saklayacağınız herhangi bir nesneyi ip uçlarını takip ederek bulmasını sağlayın. Tüm ip uçlarını takip ederek nesneyi bulan oyunu kazanır.

2. Sanat günü: Yere evinizde bulunan bir çok malzeme koyun ve çocuklarınızın neler bulabileceğini görün. Onlara kar taneleri yapmak veya tatil kartları tasarlamak gibi fikirler de sunabilirsiniz.

3. Kar eğlencesi: En sıcak kıyafetlerinizi giyin ve çocukları kar futbolu veya kartopu savaşı yapmaya davet ederek eğlenceyi dışarıya taşıyın. Sadece birlikte kış havasının tadını çıkarın.

4. Sıcak çikolata kaçamağı yapın: Mutfakta yaratıcılığınızı konuşturun ve farklı bir dokunuşla sıcak çikolata yapın. Biraz süt kaynatın ve çikolatayı ve seçtiğiniz herhangi bir malzemeyi ekleyin: tarçın, belki bir adet marshmallow vb.

5. Film gecesi: Biraz mısır patlatın ve bir film gecesi için çocuklarınızla kucaklaşın. Herkesin bir film seçmesini ve rahat bir eğlence gecesi için battaniyesini kapmasını sağlayın. Aklınızda bir film yoksa buradan beğenebileceğiniz bir film seçebilirsiniz.

6- Kapalı alan parkuru: Çocukların geçmeleri için bir engelli parkur oluşturun. Eğlenceli ve zorlu bir parkur oluşturmak için sandalyeleri, yastıkları, elinizde olan her şeyi kullanın.

7-Eşyaları bulan en yüksek puanı alır: Evin her yerinde kolayca bulunabilen öğelerin bir listesini oluşturun ve her öğeye puan verin. Çocuklara onları bulmaları için meydan okuyun. En çok eşyayı bulan kazanır!

8- Kurabiye yapmak: Yemek, her yaştan çocuğun keyif alabileceği harika bir aktivitedir. Çocuğunuza kurabiye hamuruna şekil vermek ve fırından çıktıktan sonra kurabiyelerin üzerini süslemek gibi basit görevler verin.

9- Dekorasyon: Evinizi dekore edin: Çocuğunuzla birlikte evin bir köşesinde kendi kış dekorasyonunuzu yaratın. Bunu, evinizde olabilecek çeşitli kağıt, boya veya süs malzemesi ile yapabilirsiniz.

10- Eğlenceli ev aktivitesi demişken, çocuklarla evde oynanabilecek 60 eğlenceli oyun listemize göz atarak kendinize uygun bir başka oyun da bulabilirsiniz.

Çocuğunuzla hangi aktiviteleri yapmayı seçerseniz seçin yeter ki sevgi dolu ve eğlenceli bir şeyler deneyin.