Gözlük takan kadınlar için en özel stil ipuçları

Gözlük takan kadınlar için en özel stil ipuçları
Gözlük takan kadınlar için en özel stil ipuçları

Elbette gözlük, şıklığı tamamlayan bir aksesuar. Zorunlu hallerden dolayı sürekli olarak kullanılan gözlüklerse oldukça can sıkıcı hâle gelebiliyor. Sürekli gözlük kullanmak zorunda olan kişiler bundan pek memnun olmadıklarından lens kullanmayı tercih edebiliyorlar. Ancak gözlük kullanımı stilinize doğru şekilde yansıtmayı bilirseniz sıkıntılar ortadan kalkacaktır. İşte gözlük takan kadınlar için basit stil ipuçları.

1- Küpe seçimlerine dikkat!

Eğer küpe kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve aynı zamanda gözlük kullanıyorsanız seçimlerinizi doğru ve dikkatli yapmalısınız. Eğer gözlüğüm baş aksesuarım olsun diyorsanız küpe seçimlerinizi daha küçük yapmalısınız. Diğer yandan yok gibi olan çerçevesiz ve çok ince saplı gözlüklerde buna yardımcı olabilir.

2- Takılarınız ve gözlüğünüz uyumlu olsun.

Gözlük ve takı uyumu demode durmayan ve önemli bir noktadır. Yüzünüzü doğru şekilde ön plana çıkarmak için gözlüğünüzün rengiyle uyumlu takılar seçmek konusunda özenli olmalıdır.

3- Aksesuarlarınızın boyutunu uygun seçin.

Gözlük ne kadar sizin için vücudunuzun bir parçası haline gelse de görüntünüz için her zaman baş aksesuardır. Yani kullanacağınız her aksesuarı gözlüğünüze göre dengelemek zorundasınız. Her zaman geçerli olan kural eğer aksesuar uyumundan emin olamıyorsanız tek bir parçayı star yapmalısınız. İşte gözlük takan kadınlar içinde en basit stil ipucu gözlüklerini star parça yapmalıdır. Bunun içinde seçtiğiniz aksesuarların fazla göze çarpmamaları gerekir. Örneğin; büyük floppy şapkalardan uzak durmalısınız. Çünkü bu şapkalar yüzünüzün büyük bir bölümünü kapatır ve gözlüğünüzle birlikte kalabalık bir görüntü ortaya çıkarır. Bu nedenle büyük floppy şapka yerine daha küçük fötr şapka kullanımı tercih etmelisiniz.

4- Kıyafet seçimlerinizde dikkatli olun.

Eğer gözlüğünüz oldukça karakteristik bir yapıdaysa kıyafet seçimlerinizde de gözlüğünüze göre seçim yapmalısınız. Bu yüzden gözlük alırken hemen her kıyafetiniz ile uyum sağlayacak renkteki gözlük modelleri ve çerçeveleri seçmeye özen göstermelisiniz.

5- Makyajınızda kalın eyeliner ve koyu gölgelere dikkat edin.

Gözlük takan kadınlar için en özel stil ipuçları

Gözlüğünüzün arkasında kalan gözlerinize süreceğiniz kalın eyeliner ile daha çok öne çıkacağını sanıyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Böylelikle onları daha çok geri plana atmış olursunuz. Özelliklede koyu çerçeveli gözlük modellerinde koyu eyeliner çekmektense daha aydınlatıcı farlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

6- Canlı renklerde rujlar tercih edin.

Gözlük kullanmanın avantajlarından biri de dudakları, kırmızı, mercan, pembe gibi istediğiniz canlı renklerdeki rujlar ile plana çıkarabilecek olmanızdır. Özelliklede kalın çerçeveli bir gözlüğünüz varsa onun yüzünüzdeki ağırlığını dengeleyecektir. Eğer bu tür renkleri sevmiyorsanız dudak renginizde ama biraz ışıltılı olan bir lipstick tercih edebilirsiniz.

Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.