Çocuklarla gidebileceğiniz Avrupa’daki en güzel tema parkları

Çocuklarla gezilebilecek Avrupa'daki en güzel tema parkları

Ailece çıkılan tatillerde çocukları eğlendirmek için tema parklar sıkça tercih edilir. Eğer yolunuz Avrupa’ya düşerse sizin için listelediğimiz bu büyük ve bol eğlenceli tema parklarını ziyaret ederek siz de iyi vakit geçirebilirsiniz. Çocuklarla gidebileceğiniz Avrupa’daki en güzel tema parklarının pek çoğunda hem size hem de çocuğunuza göre farklı aktiviteler yer alıyor. Pek çocuğunun arazisi içinde yer alan oteller kolay ulaşım sağlarken temaya göre düzenlenmiş odalar masallardan çıkmış gibi görünüyor.

Avrupa’daki en güzel tema parkları

1-Europa Park, Almanya

Europapark’taki tüm etkinliklere katılmak ve doyasıya gezmek içim 2 güne ihtiyacınız olabilir. Parkta onlarca ilgi çekici alan var. Dünyanın en iyi eğlence parkı olarak biline park Almanya’nın Rust şehrinde yer alır.

2-Puy Du Fou, Fransa

Eğer tarihle ilgileniyorsanız Puy Du Fou sizin için harika bir park. Tarihsel canlı aksiyon dolu gösterileri eğlenceli su etkinlikleri ve güzel temalı bahçeleri ile doğa ile yan yana olabileceğiniz farklı bir park. Gösterileri kaçırmamak için girişte bir program takvimi almayı unutmayın.

3-Disneyland Paris, Fransa

Disneyland Paris ülkemize en yakın Disneyland olması sebebiyle oldukça ilgi görüyor. Sömestir dönemi kalabalık olmasını beklediğimiz bu parkta yapmak isteyeceklerinizin bütçenizi çok aşmasını istemiyorsanız önceden tur şirketinizden detaylı bilgi almanızda fayda var. Canlı gösteriler için Farnsızca veya İngilizce gibi dil seçenekleri olduğunu hatırlatmak isteriz. Sizin için uygun dil seçeneğine bilet aldığınızdan emin olun. Sonrasında tüm Disneyland sizi bekliyor.

4-Port Aventura, İspanya

Portaventura tüm aile fertleri için aktiviteler barındıran bir park. Gece yarısı havai fişek gösterisini seyretmeyi de unutmamak gerekiyor. Bu gösteri yaz aylarında kalabalık sezonda her akşam gerçekleştiriliyor. Biletinizi ise otelinizdeyken parka gitmeden önce almanızda fayda var.

5-Futuroscope, Fransa

Futuroscope, ziyaret edilebilecek en iyi tema parklarından biridir. Gündüz farklı akşam farklı bir dünya sunan parkı gezmek için 2 gün ayırmanızı tavsiye ederiz. Burada eğlence adına yok yok. Havada uçtuğunuz hissi veren bir koltuk ve ekran ile dünyayı gezebilir, 4D deneyimi yaşayabilir, illüzyon gösterilerini seyredebilir veya astronot olabilirsiniz.

6-Duinrell, Hollanda

Duinrell’de sıkılmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Parkta her yaşa uygun su eğlenceleri yapıldığından kuru kalmanız pek mümkün değil. Burası için çevresindeki bazı otelleri arayarak konaklamalarda parka girişin ücretsiz olup olmadığını sorabilirsiniz. Bazı oteller bu imkânı sağlıyor.

7-De Efteling Tema Parkı, Hollanda

De Efteling, dünyanın en eski tema parklarından biri olan parksizi bir masal dünyasına çağırır. Masalları seviyorsanız bu parkı yılın 365 günü ziyaret edebilirsiniz. Parkın içinde vakit geçirmek için 1 gün yeterli. Yanınızda küçük yaş grubu çocuk yoksa B kapısından girin, çünkü A Kapısı sizi Fairytale Ülkesine götürür.

8-Legoland, Danimarka

Legoları kim sevmez ki! Bu parkta her yaş grubu için uygun faaliyet bulabilirsiniz. Hatta yetişkinleri de cezbedecek güzellikte bir eğlence merkezi. Buraya seyahat ederken pek çok aktivitenin boyu 1 metre veya daha büyük olan çocuklar için olduğunu aklınızda bulundurmanızda fayda var. Oraya kadar gidip de etkinliklerin çoğundan mahrum kalmayı kimse istemez.

9-Gardaland Tema Parkı, İtalya

Gardaland, deniz yaşamını yakından görebileceğiniz ailenin tüm fertleri için ilgi çekici olabilecek bir park. İçeride büyücüler, konuşan ağaçlar, temalarla süslenmiş bir otel ve onlarca farklı eğlence sizi bekliyor.

10-Rainbow Magicland Tema Parkı, İtalya

Heyecan arayanlar rollercoasters çok sevecekler. Rainbow Magicland, Roma’nın yaklaşık 1 saat dışında bulunan hareketli, eğlenceli bir lunapark.

11-Gulliver Land Tema Parkı, İngiltere

Gulliver’in Tema Parkları küçük çocukları olan ebeveynler için vakit geçirebilecekleri harika bir alan. Tema parkın oyun alanlarında aile gezintileri yapabilir, canlı gösterileri seyredebilirsiniz. İç ve dış alanları olan parkın yıl boyunca açık olan bölümleri de bulunmakta. Park özellikle 11 yaşına kadar olan çocuklar için uygun.

12-Liseberg Tema Parkı, İsveç

Liseberg, İsveç’in Göteborg kentindedir. Buranın özelliği tepelerden ve parktaki gezinti alanlarının altından geçen ahşap bir rollercoaster olması. Belki de bu nedenle tema parkları arasında özel bir yeri var. Bu tren yolculuğunda eğlence ve eşsiz bir manzara sizi bekliyor.

İlginizi  çekebilir: Çocukla Avrupa tatili için tercih edebileceğiniz şehirler

Büşra Yılmaz'a kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.