Çocuklar Google ile Miniatur Wunderland’ı keşfediyor

Çocuklar Google ile Miniatur Wunderland'ı keşfediyor

Çocuğunuz ile birlikte bir dünya seyahatine çıkmaya ne dersiniz? Hem de bunu evinizin konforundan uzaklaşmadan yapabileceğinizi söylesek! Google ile Miniatur Wunderland’a girerek küçücük bir dünyada gezmeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Google’ın Almanya Hamburg’da bulunan Miniatur Wunderland‘ı özel olarak kayda aldığı çekimleri izlemeye başlayabilirsiniz. Minyatür şehirleri, sokakları, insanları ve evleri ile web sitesi oldukça eğlenceli bir içerik sunuyor. Dünyanın en büyük maket demir yolunu sergisini gezmiş oluyorsunuz. Güzel bir 5+ yaş çocuk aktivitesi olması yanı sıra aynı zamanda eğitici.

Sayfa ilk açıldığında karşınıza çıkan ekrandaki “Harikalar diyarını keşfedin” düğmesine tıkladığınızda karşınıza gezilecek noktaların yer aldığı sayfa açılıyor buradan dilediğiniz noktaya tıklayarak gezmeye başlayabilirsiniz. Mouseunuzu ne tarafa hareket ettirirseniz o yönde ilerleyerek daha detaylı görüntüler eşliğinde gezinize devam edebilirsiniz. Hamburg, Bavyera, Avusturya, İsviçre, Orta Almanya, Knuffingen, İskandinavya gibi Avrupa merkezlerinin yanı sıra ABD’de Büyük Kanyon, Las Vegas, Cape Canaveral uzay üssü, Noel köyü, Rushmore Dağı gibi yerlerin minyatür hâllerini de gezmeniz mümkün. Ayrıca burada dolaşırken açılan küçük notlar ile gezdiğiniz noktalar hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Tüm bunları görmek için aşağıdaki link ile Google Haritalar’ın sağladığı bu içeriğe ulaşabilirsiniz. 5+ çocuk aktivitesi olarak cazip olduğu kadar eğitici de olan bu etkinlikte size, şimdiden iyi eğlenceler. Gezmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Gazeteci