Ana Sayfa1 Yaş Üstü YemekBeslenme çantası için üçgen sandviç tarifleri

Beslenme çantası için üçgen sandviç tarifleri

-

Beslenme çantası için üçgen sandviç yapılışı

Malzemeler

  • 2 dilim tam buğday tost ekmeği (2 adet üçgen sandviç için)
  • 1 salatalık
  • Zeytin ezmesi
  • Tatlı kırmızı közlenmiş biber
  • Taze kaşar

Hazırlanışı

Tost ekmekleri üst üste koyulup üçgen olacak şekilde verev kesilir. Dış kabukları ince kesilerek çıkartılır. Ekmeklere zeytin ezmesi sürüp ,dilimlenmiş salatalık, kesilmiş közlenmiş biber ve taze kaşar eklenir. Zeytin ezmesi sürülmüş diğer dilimle üstü kapatılır.

Alternatif sandviç malzemeleri:

1-Beyaz sürme peynir, 1 yaprak marul, 1 katı haşlanmış yumurta, 1 ince dilim kabuğu soyulmuş domates.

Not: katı haşlanmış yumurta uzun süre bekler ise bozulabilir ve kokabilir. Bu sebeple 1 saat içinde yenecek sandviçlerde kullanılması uygundur.

2- 1 dilim taze kaşar, 1 dilim çemensiz pastırma, 1 dilim tam tahıllı  tost ekmeği

3- 1 dilim izmir tulumu, 1 -2 dilim yuvarlak kesilmiş salatalık 1 dilim kabuksuz domates, 2-3 çekirdeksiz yeşil veya siyah zeytin, tam tahıllı tost ekmeği.

Beslenme çantası için üçgen sandviç tariflerini hazırlamak oldukça kolay. Bu sandviçleri aynı zamanda pikniğe giderken, yolculuğa çıkarken de yanınızda bulundurarak dışarıdan hazır gıda almadan yanına ayran, kefir gibi probiyotik içerikli besleyici bir içecek ile çocuklara ikram edebilirsiniz.

Diğer beslenme çantası tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayşe Nil Dinler
Ayşe Nil Dinler, mutfak şefi, eğitmeni ve yemek yazarıdır. Milliyet Lezzet ekinde  uzun süre yazan Ayşe Dinler, hâlen Kids Gourmet yemek yazarı ve editörüdür.  Ayşe Nil Dinler, TV programlarına yemek konusunda danışmanlık yapmakta ve kimi zaman da programlara konuk olarak katılarak yöresel ve dünya mutfaklarından örnekler sunmaktadır. Ayrıca İngilizce olarak da yayınlanan  "Citrus Recipes" (Narenciyeli Yemekler) kitabı bulunmaktadır.