Ana SayfaSeyahatAntalya'da ailece kamp yapabileceğiniz doğa harikası 11 yer

Antalya’da ailece kamp yapabileceğiniz doğa harikası 11 yer

-

Akdeniz kıyılarının coğrafi yapısı, birçok plaj ve koya ulaşmayı zorlaştırmakla birlikte harika bir tabiat sunar. Eğer ailece kamp yapmak isterseniz Antalya ve çevresinde sizi doğa ile buluşturacak pek çok yer var. Antalya’da ailece tatil yapabileceğiniz kamp alanları içinden seçtiğimiz bazı yerler şöyle…

1- Çıralı Olimpos

Çıralı-Olimpos Kamp Alanı, dünyanın pek çok ülkesinden el değmemiş doğal sahillerde tatil yapmak isteyen kişilerin özellikle de gençlerin tercih ettiği çok popüler bir yer. Burada önünüzde Akdeniz’in muhteşem manzarası arkanızda ise çam ormanları arasında ailece kamp yapabilirsiniz.

Çıralı, Chimera adı verilen ebedi bir aleve, bazı antik kalıntılara ve ahşap ağaç evlerine ev sahipliği yapıyor. Burada, Olimpos’un çam ormanları ve muhteşem plajında huzur dolu, doğa ile baş başa harika bir tatil yapabilirsiniz.

2-Kaş

Kaş kamp alanı muhtemelen en ünlü kamp alanlarından bir tanesi. Burada kampçılar için her türlü imkan düşünülmüş. Merkeze de çok yakın olan kamp alanı berrak ve sakin denizi, Antalya şehir merkezine kıyasla daha az nemli havasıyla tatilcileri cezbediyor. Kaş’tan doğuda Antalya ve batıda Dalaman’a ulaşmak yaklaşık 2-3 saat sürüyor.

3- Maden Koyu

Antalya merkezine yarım saat uzaklıktaki Kemer ilçesinde bulunan Maden Koyu Kamp Alanı; çakıl taşlı güzel plajı, tertemiz denizi ve çevredeki çarpıcı mağaralarıyla harika bir yer. Maden Koyu Kamp Alanı’nda çadırınızı kurduktan sonra koyun çevresindeki mağaraları keşfedebilirsiniz.

4- Adrasan

Olimpos’a oldukça yakın olan Adrasan, muhteşem doğası ve yaklaşık iki kilometrelik plajı ile tam bir doğal harika. Adrasan yeşilin, mavinin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz sakin bir tatil beldesi. Kamp alanınızda kalabalıktan uzak, doğa ile baş başa bir tatil sunan Adrasan’da kesinlikle dinleneceksiniz.

Olimpos’a oldukça yakın olan Adrasan, muhteşem doğası ve yaklaşık iki kilometrelik plajı ile tam bir doğal harika. Adrasan yeşilin, mavinin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz sakin bir tatil beldesi. Kamp alanı size kalabalıktan uzak, doğa ile baş başa bir tatil sunuyor. Adrasan’da kesinlikle dinleneceksiniz.

5- Phaselis

Antalya'da ailece kamp yapabileceğiniz doğa harikası 11 yer
Antalya’da ailece kamp yapabileceğiniz doğa harikası 11 yer

Phaselis Kamp Alanı’nda tatil yapmaya karar verirseniz burada Phaselis Antik Kenti’ni de gezebilirsiniz. Tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Phaselis Antik Kenti’nin eski ihtişamıyla hayal edebileceğiniz kadar fazla kalıntı görebilirsiniz. Phaselis Kamp Alanı ve çevresi çam ormanlarıyla kaplı, bu nedenle yazın en sıcak günlerinde bile burası oldukça serin olabiliyor. Phaselis kamp alanında tuvalet, duş alanları ve yiyecek alışverişi yapabileceğiniz dükkanlar da bulunuyor.Kamp yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeleri yanınızda getirseniz de özellikle çocuklarla kamp yaparken mutlaka ilave ihtiyaçlar doğabiliyor.

6- İncekum Ormanı

Alanya’da bulunan İncekum Ormanı kamp alanı çam ormanlarının arasında yer alıyor. Burada kamp süresince ihtiyacınız olacak alışveriş, restoran, tuvalet ve duş gibi pek çok olanak yer alıyor. Kamp tatiliniz sırasında altın kumlu sahillerde güneşlenebilir ve Akdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz. Alanya merkezine yakın olduğundan ilçeye inip Alanya Kalesi, Kızıl Kule ve Damlataş Mağarası gibi turistik yerleri de gezebilirsiniz.

7- Geyikbayırı

Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde yer alan Geyikbayırı, denizden uzak, çamlar arasında doğayla baş başa kamp yapmak istiyorsanız, gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri. Kamp alanlarıyla ünlü olan Geyikbayırı aynı zamanda ülkemize kaya tırmanışı için gelen dağcılara da ev sahipliği yapıyor. Geyikbayırı kamp alanlarında çadır dışında uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz bungalovlar ve pansiyonlar da yer alıyor.

8- Korsan Koyu

Kumluca’da bulunan Korsan Koyu, yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlıyor. Çam ormanlarının arasında çadırınızı kurabilir ve Korsan Koyu’nun muhteşem kumsalında tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

9- Kalkan

Antalya’dan Fethiye’ye doğru batıya giderken yolu üzerinde bulunan Kalkan, çoğunlukla İngiliz turistlerin uğrak yeri olsa da yerli turistlerin de sıkça tercih ettiği bir tatil beldesidir. yapabilirsiniz. Kamp alanında elektrik, tuvalet, restoran, giyinme kabinleri, duş imkanı ve alışveriş yapabileceğiniz yerler bulabilirsiniz.

Bu küçük ve şirin ilçeyi kısa sürede baştan sona gezebilirsiniz. Kalkan, Kalkan Koyu ve Kalamar Koyu isimli iki ünlü ve güzel koydan oluşuyor. Kışla’dan Kalamar Koyu’nun sonuna kadar Kalkan’a büyüleyici manzarasını veren dik tepeler yer alıyor. Ayrıca dalış tutkunları için de farklı dalış noktaları bulunuyor.

10- Demre

Demre’nin dünyaca ünlü antik antik limanı Andriake kıyısında yer alıyor. Demre alabildiğine doğal güzellik barındıran, oldukça sessiz ve dinlenmek için ideal bir yer. Andriake’den ünlü Kekova Adası’nın ve muhteşem kızıl gün batımlarının manzarasını izleyebilir, berrak sularda dalışlar yaparak Kekova batık şehrini keşfedebilirsiniz.

11- Patara kamp alanı

Patara Antik Kenti yakınında bulunan Patara Plajı, bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan. Patara Plajı, yaklaşık 18 kilometre uzunluğu ve yumuşak kumuyla son derece etkileyici bir plaj. Sahil genellikle hafif rüzgarlı olsa da oldukça sığ ve çocuklar için iyi bir yüzme alanı sağlıyor. Tabii yaz dönemi bu koyun tek misafiri insanlar değil, Caretta carettaları da unutmamak gerekiyor. Antalya’da ailece kamp yapmak için çok fazla sebebiniz var. Tüm bu muhteşem yerler sizi bekliyor.