Takma tırnak kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler

Takma tırnak kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler
Takma tırnak kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler

Takma tırnak kullanımı birçok kadının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Unutmamak gerekiyor ki bakımlı eller bakımlı tırnaklar demektir. Ancak maalesef herkesin tırnağı sağlıklı olmayabilir. Birçok insan tırnaklarına bakım yapmak için yeterli miktarda zamanının bulunmadığını söylemektedir. Bundan dolayı herkesin tercih edeceği ürünler arasında takma tırnaklar popülerliğini artırmaktadır. Böylelikle artık hem bakımlı ellere sahip olabilir hem de tırnaklarınızın estetik görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Takma tırnak kullanımı için yapılması gerekenler nelerdir?

Öncelikle takma tırnak kullanımı çok zor değildir. Takma tırnak, kendinden yapışkanlı ya da yanında yapıştırıcısı ile birlikte satışa sunulan ürünlerdir. Evinizde tek başınıza yapabileceğiniz ve çok rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz takma tırnaklarla tırnaklarınızın bakımlı görünmesini sağlayarak estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Takma tırnak nasıl yapıştırılır?

Takma tırnakları kozmetik dükkânlarından hem elleriniz için hem de ayaklarınız için yirmili setler halinde bulabilme fırsatınız bulunmaktadır. Böylelikle bir paket içerisinde hem elleriniz hem ayaklarınız için bakımlı tırnaklara sahip olma imkânınız olacaktır. Aynı zamanda kullanımları çok kolay olmasıyla birlikte hem de çok pratik bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Takma tırnak kullanımı için önemli püf noktalar bulunmaktadır. Eğer bu püf noktalara uygun bir şekilde uygularsanız takma tırnaklarınız atmayacak ve taktıktan hemen sonra çıkmasını engelleme fırsatı bulabileceksiniz.

  1. Takma tırnağın yanında bulunan yapıştırıcı sayesinde takma tırnakları kullanacak iseniz yapmanız gerekenlerin en önemli unsuru ellerinizi sıcak su yardımı ile iyice köpürterek temizlemek olmalıdır.
  2. Sonrasında tırnaklarınızda oje bulunmuyor ise yine de aseton ve pamuk yardımı ile tırnak yüzeyini arındırmanız gerekmektedir.
  3. Daha sonra takma tırnakları kendi tırnağınıza ve zevkini uygun bir ölçüde ayarlayın.
  4. Tırnağın yanında bulunan yapıştırıcıyı takma tırnağın üzerine uygulayarak uygun olan tırnağın üzerine denk getirerek yerleştirmeniz gerekmektedir.
  5. Yerleştirmiş olduğunuz tırnağın üzerine hafif ve dikkatli bir şekilde bastırın.

Böylelikle tırnaklarınız olağanüstü bir görünüme sahip olacak ve bakımlı ellere sahip olabileceksiniz.

Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.