Şu siyah maske dedikleri

Şu siyah maske dedikleri

Son zamanlarda oldukça popüler olan siyah maske ne işe yarıyor merak ettim. Kime baksam yüzünde siyah maske! Ben de hangisini deneyeyim diye düşünürken, Gizem Aydoğan’ın Black Mask Jeunesse kullanıcı yorumları  yazısına ulaştım. İlk defa deneyeceğim ve alerjik bir cilde sahip olduğum için başkalarının da deneyimlerini okumak istedim. Baktım Gizem memnun kalmış, hemen bir siyah maske alıp işe koyuldum.

Şu siyah maske dedikleri

Şu siyah maske kullanımı

Genelikle maskeler temiz cilde uygulanır. Ben özellikle duş sonrası kullanmayı tercih ediyorum. Kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor. Ancak makyajınızı temizleyip yüzünüzü yıkadıktan sonra da kullanabilirsiniz. Siyah maskeyi elinize sıkıp yüzünüze göz ve dudak çevresini hariç tutarak yüzünüze sürüyorsunuz. Koyu bir kıvamı var. Çok ince bir tabaka sürmek yerine biraz kalınca sürmenizi öneririm. Sürme işlemi bittiğinde kurumaya bırakın. Bunu mümkünse kapının çalmayacağı bir zamana denk getirin evde çocuğunuz varsa önceden bilgilendirin yoksa siyah bir maske ile sizi gördüklerinde şaşırabilirler:)

Maskeyi iyice kurumadan çıkartmaya çalışmayın. Yüzünüzdeki hafif gerginlik ve ferahlama eminin hoşunuza gidecek. Daha sonra maskeyi yüzünüzden çıkartabilirsiniz. Çıkmayan bir kısım olur ise su ile çıkarmayı deneyin. Yüzünüzü iyice temizledikten sonra kurulayın.

Fiyat ve performans

Siyah maske,  Black Mask Jeunesse çok pahalı bir ürün değil 15-18 TL arası fiyatlarda satılıyor. Cilt bakımı konusunda yakından takip ettiğim www.gizemaydogan.com sayfasında benzer bir deneyimden söz etmiş. Ben de denedikten sonra gayet memnun kaldım. Hatta bu yazıyı yazarken maskeyi 4. defa kullanmıştım bile. Yüzümde bıraktığı ferahlık ve parlaklık hoşuma gitti. Herhangi bir alerjik reaksiyon yaşamadım. Tabii hepimizin bünyesi farklı alerji parmak izi gibidir. Sizin çok çok alerjik bir yapınız var ise ürünleri denemeden önce dirseğinizin iç tarafına bir miktar sürüp deneyip onan sonra yüzünüze sürebilirsiniz. En azından bu ürün için bir problem yaşamadığımı söyleyebilirim.

Hatta kendim ile yetinmeyip yayın yönetmenimiz Serap’a da denettim. Bakım herkese lazım 🙂 Her dakika çalışmıyor ara sıra birbirimiz ile bu tip deneyimlerimizi de paylaşıyoruz.

Anne olmak, çalışan veya çalışmayan kadın olmak kendimize bakım yapmamıza engel değil. Bunun için her zaman çok yüksek meblağlar da ödemek zorunda değiliz. Yeter ki kendimize biraz vakit ayıralım.

Büşra Yılmaz'a kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.