Ana SayfaHaberSendGB ile dosyalarınız iyilik taşısın

SendGB ile dosyalarınız iyilik taşısın

-

Büyük boyutlu fotoğraflar ve dosyaları internet üzerinden göndermek isteyen herkesin kullanabileceği yerli girişim SendGB.com ile hem dosya transferi hem de iyilik yapabilirsiniz. Ayrıca 5GB’a kadar büyük dosyalar kolay ve hızlıca paylaşılabiliyor. Ayrıca bunu yaparken sosyal sorumluluk olarak çocuklarla ilgili kurumlar başta olmak üzere çeşitli bilinen, güvenilir sosyal yardım kurumlarına da destek sağlamış oluyorsunuz.

SendGB ile gönderilen dosyalar kullanıcı tarafından seçilen 1 ila 90 gün içerisinde otomatik olarak sunuculardan siliniyor. Aynı anda 500 dosya 20 alıcıya kadar gönderilebiliyor. Dosyalarınızı indirildikten sonra silebiliyor, isterseniz gönderirken parola ile güvenceye alabiliyorsunuz.

Büyük ölçekli dosyaların paylaşımında sık rastlanan sorun genellikle dosyaların yükleme ve indirme hızı oluyor. Ücretsiz hizmet verdiklerinde dosya yükleme ve indirme hızına limit koyan programların aksine SendGB’de kullanıcıları dosya yüklerken ve indirirken sınırlanmıyor. Eğer internet hızı izin veriyorsa kullanıcılar 300 Mbps hıza kadar hızdan faydalanabiliyor. Böylelikle zamanınız size kalıyor.

2015 yılında Uğur Çakır ve Okan İlhan tarafından açılan servisin 169 ülkeden kullanıcısı mevcut.

Sosyal Sorumluluk Desteği

Ücretsiz kullanılan SendGB’nin dikkat çeken bir diğer özelliği ise sosyal sorumluluk kurumlarına verdiği destek. KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı), LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı), Tohum Otizm Vakfı, TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı), ÇEKÜL, Sen de Gel Derneği, TİDER (Temel İhtiyaç Derneği), TOÇEV, Darüşşafaka bugüne kadar desteklenen ve desteklenmeye devam eden kurumlar. Bu kurumların faaliyetlerini geniş arka planında duyuruyor. SendGB yakın zamanda Toplum Gönüllüleri Vakfı ile başlattığı kampanya ile SendGB’den dosya yükleme yapan her kişi için 1 kuruş Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağış yapıyor.

Dosya transfer etmek için SendGB ile mobil uygulamaya gerek kalmıyor. Kullanıcılar ister IOS ister Android cihazları ile mobil tarayıcı ile kolayca dosyalarını paylaşabiliyorlar.