Ana SayfaAileHamilelikMükemmel bir hamile gardırobu nasıl oluşturulur?

Mükemmel bir hamile gardırobu nasıl oluşturulur?

-

Hamilelikte vücudunuz ciddi anlamda değişiklik yaşar. Bu nedenle, bir süreliğine kıyafetlerinize veda etmek zorunda kalabilirsiniz. Bugün en çok sevdiğiniz o elbise ya da bluz yarın üzerinize olmayabilir. Bu nedenle özellikle de ilerleyen aylarda hamile kıyafetlerine ihtiyacınız olabilir. Ancak… Bu sürekli alışveriş yapmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Birkaç sizi kurtaracak parçadan bahsedeceğiz.

Hamile gardrobu nasıl oluşturulur?

Hamile gardırobunun nasıl oluşturulacağını merak ediyorsanız, yardım etmek için buradayız. İşte dikkate alınması gereken birkaç öneri.

Mevcut yaşam tarzınızı düşünün

Hamilelik alışverişine çıkmadan önce mevcut yaşam tarzınızı düşünmek için biraz zaman ayırın. Çalışıyor musunuz? Resmi kıyafet gerektiren bir işte misiniz? Mesleğinizin yanı sıra, tarzınızı da hesaba katın.

Bütçenizi belirleyin

Bir sonraki adımınız bir bütçe oluşturmak olsun. Bütçe ayırırken de göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

  1. Gelecekte daha fazla bebek sahibi olmayı düşünüyor musunuz, yoksa sadece birkaç ay giyip atacak mısınız? Eğer birkaç ay için alıyorsanız, uygun fiyatlı ürünler tercih etmenizde fayda var.
  2. Yaşadığınız bölgedeki iklim nasıl? Soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, bütçenizin bir kısmını hamile montları, hırkalar ve üst üste giyecek giysiler gibi sıcak tutan giysilere ayırın.
  3. Çok sayıda göz alıcı etkinliklere ve davetlere katılıyor musunuz? Eğer öyleyse, süslü bir hamile tulumu veya şık bir elbise için savurganlık yapmak hakkınız…

Alışveriş zamanı

Tüm hamile kıyafetlerinizi aynı anda satın almamalısınız. Bir veya iki parça alın. Çünkü çok uzun süre giyemeyeceksiniz. Her geçen gün karnınız ve vücudunuz biraz daha farklılaşacak. Gerçekten çok pahalı bir moda ürünü satın almanız gerekiyorsa, bunun uzun süre giyebileceğiniz bir şey olduğundan emin olun.

Kiralayın

Bir düğüne veya resmi bir etkinliğe gitmeniz gerekiyorsa çok para harcamayın. Çünkü muhtemelen bir daha giyemeyeceksiniz. Bu nedenle kiralık abiyeleri değerlendirin.

Hamile kıyafetleri ne zaman alınmalı?

Hamile kıyafetlerini ne zaman alacağınızı mı merak ediyorsunuz? Ne yazık ki, bu sorunun net bir cevabı yok. Her kadın hamileliğini farklı şekilde yaşar. Bu, hamile kıyafetleri giymeye başlamak için doğru zamanın kişiden kişiye değişeceği anlamına gelir.
Uygun zamanı belirlemenize yardımcı olacak birkaç ipucu:
• Kot pantolonunuzun fermuarı artık zor kapanıyorsa
• Artık bluzlarınızın içinde kendinizi rahatsız hissediyorsanız
• Tüm kıyafetleriniz sıkmaya başladıysa, artık alışveriş zamanı demektir!
20 haftalık işarete geldiğinizde büyük olasılıkla bu işaretleri yaşayacaksınız.

Beyaz tişörtler

Birkaç beyaz tişört almak sizi her zaman kurtaracaktır. Klasik beyaz tişört ile birçok kombin yapabilirsiniz. İster pantolonla isterseniz taytla kombinleyin.

Siyah tayt

Birçok hamile kadın için siyah tayt adeta bir kurtarıcı. Hem rahat hem de esneyebilen bir yapısı olduğu için birkaç ay ay aynı taytı giyebileceksiniz. Hem yaz ayında hem de kış ayında hem şık hem de kolay kombinlenebilir olduğundan, gebelik boyunca vazgeçilmeziniz olacak.

Ayakkabı

Hemen hemen her kıyafetle kombinleyebileceğiniz bir ayakkabı ya da terlik seçimi yapın. Gri, siyah, ten rengi veya kirli beyaz gibi nötr tonlar işinizi her zaman görecektir.

Hamile kotu

Hamile gardırobunun temel ihtiyaçlarından biri diyebiliriz. Özellikle hafta içi resmi kıyafet giymek zorunda kalan kadınlar için… Aslında, şık bir kot pantolon seçerseniz, onları gündelik toplantılarda bile giyebilirsiniz.

Siyah elbise

Bonus olarak, siyah bir elbise birçok yerde sizi kurtaracaktır. İster toplantıya, ister yürüyüşe isterseniz bir davete gidebilirsiniz. Nereye gideceğinize göre siyah elbisenizi kombinleyebilirsiniz. Zıt bir eşarp, blazer ceket, çok sıkmayacak bir kemerle farklı kombinler yapabilirsiniz.