Ana SayfaHaberModel Elif Ece Uzun, ikiz bebek annesi olmanın zorluklarını anlattı

Model Elif Ece Uzun, ikiz bebek annesi olmanın zorluklarını anlattı

-

Model Elif Ece Uzun, 2019 yılında iş insanı Mehmet Tuş ile evlenmişti. Dışarıdan mutlu gibi görünen evliliklerinde sorunlar olduğu ortaya çıktı. Sonrasında çift, boşanma kararı aldı. Dava hala devam ediyor.

Elif Ece Uzun, 2020 Ekim ayında anne olmuştu. İkiz bebek sahibi olan Uzun, kızlarına Vera ve Alin isimlerini vermişti. Geçen gün Nişantaşı’nda görüntülenen Elif Ece Uzun, Milliyet’e açıklamalarda bulundu. İkiz bebeklerine adaletsiz davranmaktan çok korktuğunu söyledi.

İşte Elif Ece Uzun’un açıklamalarından satır başları:

Ben yeni anneyim, çocukları eve bırakınca aklım onlarda kalıyor. İkiz çocuk sahibi olunca onlarla ilgilenirken kimi zaman adaleti sağlayamayacağı hissine kapılıyorum. Bu durum beni çok yoruyor. İkiz olunca adaleti sağlamak çok zor, çocuklarım da şansıma terazi burcu. Zaman zaman biri kucak istiyor, diğerini alamıyorsun. ‘Birine daha mı çok ilgi verdim?’ gibi insanı zorluyor bu durum.

İlk 7 ay bakıcı istemedi

İlk yedi ay bakıcı olmadan kendim büyüttüm. Neredeyse hiç uyumadım. Bir çocuğu tek elle bakarım ama iki çocuk herkesin harcı değil.

Hemen formuna kavuştu

Elif Ece Uzun, ikiz çocuklarını dünyaya getirmesinin hemen ardından eskisinden daha formda göründü. Uzun, “Hatta şu an daha zayıfım dersem yeridir. İkizlerim sağ olsun yerlerinde bir an durmadıkları için kilo vermemem imkansızdı” demişti.

ELİF ECE UZUN KİMDİR?

Elif Ece Uzun, 5 Ağustos 1983 , Bolu doğumlu. Çocukluğu ise Adapazarı’nda geçti. Babası Rize’nin Çayeli ilçesinden, annesi de Gürcistan’ın Batum şehrinden… Uzun, ergenlik yaşlarındayken ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşti.

Elif Ece Uzun asıl mesleği

Elif Ece Uzun, turizm otelcilik lisesinde okurken bir yandan da yerel televizyonlarda programlar yapıyordu. 2003 yılında iletişim sanatları alanında eğitim aldı. 2004 yılında profesyonel olarak yapmaya başladı ve İstanbul’a yerleşti. 2003 yılında bir yıl boyunca İletişim Sanatları Akademisi’nde, iletişim sanatları üzerine eğitim aldı.

Daha sonra oyunculuk eğitimi aldı

Serap Ezgi, Levent Bitecik ve Gökhan Telkenar gibi hocalardan ders aldığı süreç biter bitmez Şafak Sezer ile Star TV’de bir şov programı sunmaya başladı. Sinan Çetin’in okulu Plato’da oyunculuk eğitimi aldı. Kanal D ekranlarında yer alan Aşk Her Yaşta dizisinde rol aldı. 2013 yılında Vahide Gördüm’ün okulu olan akademi 35,5 da 1 yıl tiyatro eğitimi aldı.

Elif Ece Uzun eşi

Ünlü model, 2019 yılında Mehmet Tuş ile Sapanca Elit World Otel’de gerçekleşen 200 kişilik bir düğünle evlendi. Çiftin nikahını Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı kıydı. Nikah şahitliğini ise Yeliz Polat ve Atilla Yıldırım yaptı. Tolga Çam imzalı sade ve şık bir gelinlik giydi. Elif Ece Uzun’un bu evliliğinden ikiz çocukları var.

Boşanma kararı aldı

Ancak çiftin evliliklerine kısa süre sonra gölge düştü. Elif Ece Uzun, eşinin uyuşturucu kullandığını ve şiddet gördüğünü iddia etti. İkiz çocuklarının da babaları Mehmet Tuş tarafından defalarca fiziksel şiddete maruz kaldığını söyledi, uzaklaştırma kararı aldı.

Bir şans daha vermişti

Boşanma kararı alan Elif Ece uzun ve Mehmet Tuş, mayıs ayında sürpriz bir şekilde tekrar barıştı. Ama yine olmadı. Uzun, “Denedik ama olmadı” dedi. Çiftin boşanma davası devam ediyor.