Ana SayfaHaberKendi kendini süren bebek pusetleri geliyor!

Kendi kendini süren bebek pusetleri geliyor!

-

Bebek arabası ile gezerken arabayı sabitlemeden bir şeylerle ilgilenen ebeveynlerin pek çok kez kazalara sebep olduğunu gördük. Sonunda teknoloji bu duruma da el attı ve işi şansa bırakmıyor. Kanadalı bir şirket kendi kendini süren bir bebek arabası geliştirdi.

Kanada merkezli girişim GlüxKind bu yıl Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), otonom bir bebek arabasını görücüye çıkardı. Ancak hemen “Asla çocuğumu püste emanet edemem” diye düşünmeyin çünkü zaten kendi kendine sürüş işlevi yalnızca bebek arabasında bir çocuk olmadığında çalışıyor. En azından şimdilik böyle.

Kendi kendini sürebilen bebek pusetleri ne işe yarayacak?

Bebeğinizi pusetinde gezdirirken onu kucağınıza almanız gerektiğinde iki elinize çocuğunuzu tutup diğer yandan boş puseti itmek ya da çekiştirmek problem yaratır. Bu durum neredeyse herkesin başına birkaç defa gelmiştir. Bir ağlama ile kucağınıza aldığınız bebeğinizi taşırken diğer taraftan puseti ittirip kaktırmak oldukça zahmetli bir iştir. İşte bu kendi kendine süreç tam da burada işinize yarayacak.

Çevresini sürekli izleyen ve menzil dışına çıktığında veya bir engelle karşılaştığında otomatik olarak duran bu araç, araba veya bisiklet gibi potansiyel engelleri tespit ederse bir uyarı sesi de vermeyi ihmal etmiyor.

Ayrıca çocuğunuz pusetteyken çift motorlu sistemi yokuş yukarı itmenize yardımcı olabiliyor. Bunun tam tersi yokuş aşağı inerken de fren desteği sağlayabiliyor.  Görece yeni bir ürün olduğundan fiyatı oldukça pahalı ama geleceğin anneleri belli ki pusetlerle boğuşmadan bebeklerini gezdirebilecek.