Keçe ile kelebek yapmaya ne dersiniz?

Basit malzemeler kullanarak masa başı etkinlik yapmak isterseniz size bir önerimiz var. Keçe, uygun renkte iplik, boncuk, makas, toplu iğne , dikiş iğnesi ve kağıt kullanarak kelebekler yapabilir ve bunu süsleme olarak kullanabilirsiniz.  İğne ve makas kullanımı yetişkin gözetiminde dikkatlice yapılmalı. Eğer evde 5 yaş altında başka bir çocuk varsa ortada bırakılmamalı.

 

Öncelikle kağıtların üzerine 3 ayrı boyutta, büyükten küçüğe kelebek resmi çiziyoruz. Bunu bir yerden kopyalayabilirsiniz.  Kalıp olarak kullanacağımız bu kelebekleri keserek keçe üzerine toplu iğne ile tutturup keçeyi kağıttaki şekle uygun şekilde kesiyoruz.

 

Daha sonra en alta en büyük kelebek, üstüne bir küçüğü ve en üste en küçüğü koyarak orta kısmından dikerek birbirine tutturuyoruz.

 

Kelebeğiniz artık uçmaya hazır. Defter, kitap, saksı, vazo, yastık vb. pek çok yere yapıştırabilirsiniz. Birlikte yaptığınız bu kelebek ile hem siz günlük hayatınızın dışında bir konu ile meşgul olmuş hem de çocuğunuz ile birlikte ortaya bir el emeği çıkarmış olursunuz.

 

Avatar
Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği yayın. Anne bebek çocuk sağlığı, gelişimi ve beslenmesi.