Ana SayfaHaberKasım ayında çocuklarla gidilebilecek 10 etkinlik 

Kasım ayında çocuklarla gidilebilecek 10 etkinlik 

-

Kasım ayında havaların serinlemesi çocuklarla yapılan etkinliklerin giderek kapalı ortamları taşınmasına neden oluyor. Bizler de kasım ayında çocuklarla gidilebilecek etkinlikler arasından size on maddelik bir liste hazırladık.

1. Çocuk Kalbi

Edmondo de Amicis’in “Çocuk Kalbi” kitabından uyarlayıp oyunlaştırılan oyunu Kumbara Çocuk Tiyatrosu Türkiye’de ilk defa sergileyecek. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de keyifle izleyip, önemli mesajlar alabileceği tiyatro oyunu, aynı zamanda bir aile tiyatrosu.

Çocuk Kalbi Tiyatrosu, 26 Kasım 2022’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde.

2. Kral Şakir Kapadokya Macerası

Yeni bir maceraya atılmak için hiç vakit kaybetmeyen Kral Şakir’in yeni durağı Kapadokya’dır. Canan, Mirket ve Fil Necati de bu macerada yerlerini almışlardır. Turistik gezi gibi başlayan bu hikâyede karşılaştıkları süpriz olaylar onları çok şaşırtacaktır. Canan ve Şakir sorunu çözmeye çalışırlarken Mirket’in robotları da onlara destek olacaktır. Tabi bu sırada Fil Necati de komikliklerine ara vermeyecek.

  • 5 Kasım: Mall of İstanbul Moi Sahne
  • 6 Kasım Pazar: Duru Ataşehir Watergarden
  • 19 Kasım Cumartesi: Cevahir Sahne VIP Salon
  • 26 Kasım Cumartesi: Mall of İstanbul Moi Sahne
  • 27 Kasım Pazar: Duru Ataşehir Watergarden
  • 27 Kasım Pazar: Panora Sanat Merkezi Ankara

3.Onur Erol Kids Club- Kukla Etkinliği

İstanbul Komedi Festivali, 18 Kasım Cuma günü Maximum Uniq Lounge’da, “Şu hayatta hiçbir şey çocukları eğlendirmek kadar mutlu etmiyor beni” sözlerinin sahibi vantolog Onur Şeyhoğlu, Onur Erol Kids Club Kukla etkinliğinde…Maksimum eğlence ve maksimum kahkaha için; 18 Kasım’da İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında, Maximum Uniq Lounge’da gerçekleşecek.

4.Sermet Erkin- Çocuklar için İnteraktif İllüzyon Gösterisi

Her yaştan çocuklar için, çocuklarınızın hayal dünyası genişleyecek. Türkiye’de bu zamana kadar 4500’den fazla sahne aldığı Sermet Erkin, için “İnteraktif İllüzyon Gösterisi” adlı çocuk oyununu sergileyecek.

Şişli Tiyatrosu / İstanbul

30 Ekim 2022 13:00

30 Ekim 2022 16:00

Nilüfer Bld. Uğur Mumcu Sahnesi / Bursa

06 Kasım 2022 13:00

06 Kasım 2022 16:00

Beylikdüzü AKSM/ İstanbul

16 Kasım 2022 13:00

16 Kasım 2022 15:00

Barış Manço Kültür Merkezi / İstanbul

17 Kasım 2022 13:00

17 Kasım 2022 15:00

5.Fonikler Köyü “Çocuklar ve Büyükler İçin Senfonik Masal”

Sadece çalgı çalanların yaşadığı bir hayali köy: Fonikler Köyü. Orkestrada görebileceğiniz tüm enstrümanları bu köyde de görebilirsiniz. Keman, flüt, kontrbas, trombon… Herkesin müzik yaparak vaktini geçirdiği şirin bir köy. Eğitim amaçlı senfonik bir konser olan ‘Fonikler Köyü’ saygı, empati ve nezaket gibi erdemlere değiniyor.

13 Kasım: CRR Konser Salonu

6.Geveze Piyanist “Bach’in Bilmecesi”

New York’ta Oscar’lı yönetmen Mike Nichols’la ve birçok ustayla çalışan oyuncu, yönetmen ve yazar Ege Maltepe ile hazırladıkları yeni eserde iki müziksever, Geveze Piyanist’in farklı ülkelere serpiştirdiği bilmecelerin izinde maceraya sürükleniyor..

Gamsız ve Maltepe’nin yarattığı Teatral-Konser formundaki bu eser, J. S. Bach’ın müziği ile örülü, Mimar Sinan’dan, Harizmi’ye, Fibonacci’den İbn Haldun’a matematik, müzik, mimari ve felsefenin en ilginç ve eğlenceli sırlarıyla dolu bir hikâye anlatıyor.

Önemli not: Gösteri okuma yazma bilen çocuklar için uygundur, izleyicilerin yanlarında kalem bulundurmaları önerilir.

20 Kasım: CRR Konser Salonu

7.Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Pedagog onaylı müzikli çocuk oyunu Charlie’nin Çikolata Fabrikasında, izleyicisiyle buluşuyor.

Dünyanın en ünlü çikolatacısı olan Bay Wonka, biletleri bulan çocuklara daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirmeye karar verir. Bu fabrikada düzenlediği yarışmada birinci olan çocuğa da kimsenin bilmediği bir büyük ödül vardır. Diğer çocuklar biletleri bulmak için farklı yollar denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve macera başlar.

14 Kasım: KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi

8.Onur Erol Kids Club- Zumba Etkinliği

Arzu Duran Balcı liderliğinde gerçekleşecek Onur Erol Kids Club Zumba etkinliği ile dikkat, koordinasyon, vücut farkındalığı algısı gibi alanları geliştiren egzersizlerle hayatın ritmini yakalarken aynı zamanda eğlenmeye var mısınız?

16 Kasım’da İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında, Maximum Uniq Lounge’da gerçekleştirilecek.

6-15 yaş, süre 50 DK

9.Çocuk Kahkaha Yogası

Kahkaha Yogası; herhangi bir komik olaydan etkilenmeden, nedensiz kahkaha atmayı öğreten, Pranayama nefes teknikleri ve kahkaha egzersizlerinin birleşmesi ile yoğun ve gerçek kahkahayı açığa çıkaran dünyadaki tek tekniktir. Sonuçları ve faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmış bu teknik sayesinde duygu durumları değişerek sevinç duygusu ile çalışmakta ve performanslarında artış gözlemlenmektedir.

Seansta neler yapılıyor?

  • Nefes Teknikleri
  • Kahkaha Egzersizleri
  • Kahkaha Meditasyonu
  • Rahatlama

13 Kasım: Maximum UNIQ Lounge

10.Çinyo ile Markonyo- Ebeveyn Çocuk Tiyatrosu

Sadece bir tiyatro oyunu değil! Çocukların psikososyal gelişim evreleri gözetilerek yazılan oyunlar ve tamamlayıcı oyun sonrası atölyeler ile bir psikoeğitim serisi…

Dünyada ilk kez 2017 yılında Wise Akademi tarafından geliştirilen çift dilli tiyatro oyunları ve uzman psikologla tarafından yürütülen ebeveyn ve çocukların birlikte hayallerini keşfedecekleri oyun sonrası atölyeler ile yepyeni bir yaklaşım sahnede.

* Atölyeye sadece Tiyatro+Atölye kategorisinden bilet alan misafirler katılabilir.

* Atölye, uzman psikologlar tarafından yürütülmektedir.

Tarih: 12 Kasım: Maximum UNIQ Lounge