“Kanalıma hoş geldin” kitabı raflarda

"Kanalıma hoş geldin" kitabı raflarda

Günümüzde teknoloji ile birlikte büyüyen çocukların yanlarından ayırmadıkları tabletleri,cep telefonları ile kamera, montaj, dublaj yapabilmeleri için yöntemler sunan “Kanalıma Hoş Geldin” kitabı raflardaki yerini aldı. Zihin Haritası ile farklı fikirler üretmek, tablet ve cep telefonları ile profesyonel çekimler ve ses kayıtları yapmak,çekim mekanını hazırlamak,ses efektleri üretmek,montaj yapmak ve videoları yayına sunarken izlemeleri gereken yöntemler gibi çocukların ve ailelerin ihtiyacı olan pek çok bilgi var.

“Kanalıma hoş geldin” kitabında neler var?

Çocuklara tüm bu bilgileri, kitabın kahramanı KLAKET isimli karakter anlatıyor. KLAKET daha önce Sinema filmlerinde, televizyon programlarında çalışmış ve en sonunda kendi kanalını kurmaya karar vermiş bir karakter. Tecrübelerini çocuklarla paylaşıyor ve onlarla birlikte denemeler yapıyor.

Kitabın içerisinde yer alan izin belgeleri bölümü, çocuklara istedikleri yerlerde çekim yapmak yada videolarında çektikleri insanlardan izin almaları gerektiğinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini de anlatıyor.

Kitabın yazarları Esra Özge Aktürk ,Varol Yaşaroğlu, Emre Turanlı İstanbul ve Ankara’da çocuklara Sinema Eğitimi veren ve kendi filmlerini çekme imkânı sunan “Çocuk Sinema Okulu’nun” da yapımcıları. program devlet okullarında ve özel okullarda uygulanıyor. Bu kitap Çocuk Sinema Okulu eğitimlerinin uygulamaları ve denemeleri ile hazırlanmış kısa bir özet niteliğinde. Kitap, Tolstoy Kitap aracılığıyla raflardaki yerini aldı. Eğer siz de çocuğunuzla birlikte bu tip çalışmalara ilgi duyuyorsanız bu kitaptan çok şey öğrenebilirsiniz.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.