Fal bakan uygulamalar nasıl çalışıyor?

Hangimiz geleceğe dair bir şeyler öğrenmek istediğimizde ya da hayâllerimizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ettiğimizde fal baktırmadık ki. Hele bir de o falcı bize duymak istediklerimizi söyler ise bizden mutlusu yoktur. Ciddi şeyler düşünmeden biraz zaman geçirmek veya duyduklarımız ile rahatlamak için en çok başvurduğumuz yoldur bir kahve içip fal kapamak. Artık bunlar için cep telefonumuza fal bakan uygulamalar indirmemiz yeterli.

Artık teknoloji sayesinde arkadaşlara, annemize  falımıza bakmaları için ısrar etmek zorunda değiliz. Nasıl mı?  Fal bakan uygulamalar sayesinde kahve falınız artık cebinize geliyor. Peki, bu falların ne kadarı doğru sizce?

Aslında binlerce insan telefonları vasıtasıyla fal uygulamalarına birçok kahve resmi atıp fal yorumlarını bekliyor. Sonsuz farklı olasılığın mümkün olduğu bir durumda, bu uygulamadan gelen yorumların doğru çıkması mümkün mü? Gelin bu iş nasıl oluyor bir inceleyelim.

Fal bakan uygulamalar nasıl çalışıyor?

Bu uygulamaları indirmek genellikle ücretsizdir. Uygulama aracılığı ile gün içerisinde 2-3  defa fal baktırma hakkınız olur. Daha fazlasını isterseniz ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çoğu uygulamada sadece kahve falı değil iskambil, bakla falı, tarot, el falı, yüz falı, yıldızname gibi farklı fal çeşitlerine de baktırılabilir. Uygulamaya anlık resim gönderilebileceği gibi daha önce içip resmini çektiğiniz kahve resimlerini de gönderip yorum alabilirsiniz. Size gelen cevap genelde bir hayli uzun olur.

Fal uygulamalarındaki yorumlar gerçek mi?

Fal yorumu almak için uygulamaya sadece fotoğraf göndermeniz yeterli değil. Uygulamalar, genellikle fotoğrafların yanında sizden yaş, cinsiyet ve doğum tarihiniz gibi bazı bilgileri de istemektedir. Dolayısıyla yorumlar bu bilgilere göre şekillenmektedir denilebilir.

Aynı fal yorumunu iki defa almak mümkün mü?

Tabii ki mümkün. Otomatik gönderilen yorumlar her ne kadar düşük ihtimal olsa da size tekrar gelebilir.  Yorum, birebir aynı olmasa da kelime yerleri değişik ya da eş anlamlı kelimelerin kullanıldığı farklı şekillerde olabilir.  Gelen cevaplara inanarak karar almak doğal olarak yanlış olur. Sadece zaman geçirmek, biraz deşarj olmak için fal baktırıyorsanız bu tip uygulamalar faydalıdır.

Ücretli Uygulamaların ne farkı var?

Ücretsiz olarak baktıracağınız 3 – 4  fal sonrasında yine fal baktırmak isterseniz, bu fallara uygulamalar ücret isteyebilir. Ücretli uygulamaların gerçek falcılar tarafından bakıldığı söylenebilir. Ama bunun gerçek olup olmadığını bilmek zor. Bu konu uygulamayı hazırlayanlar ile sizlerin arasındaki güvene dayalı demek daha doğru. Olabilir de olmayabilir de.

Ücretli fal baktırıyorsanız daha az sıra bekleyebilirsiniz. Belki de hiç beklemezsiniz.  Bu sayede kullandığınız uygulama da gelirini arttırmış olur.

Eğlenmek ve biraz rahatlamak için iyi bir seçenek olan bu uygulamaları kullanmak size keyif verebilir ama hayatınızı buradan gelen otomatik yanıtlara göre şekillendirmemenizi öneririz.

Büşra Yılmaz'a kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.