Çocuklar için mobil oyunlar. Hem eğlensin hem öğrensin

Çocuklar için mobil oyunlar
Photo by McKaela Taylor on Unsplash

Evlerde uzun zaman geçiren çocukların pek çoğu artık tablet ve telefonlarda daha çok oyun oynuyor. Mobil oyunlar oynayan çocuklar için ebeveynlerin dikkat etmesi gereken nokta ise süre kısıtlaması yapmak. Ebeveyn denetiminde günde birkaç saati aşmayan oyunlar çocukların eğlenmesine yardımcı olabilir. Çocuklar için mobil oyunlar arayan anne-babalar çok iyi bilirler, App Store ya da Play Store’da çok sayıda oyun var ama bunların hangileri faydalı? Çocuklar için mobil oyunlar listemize gelin bir göz atalım:

1Çocuklar için kamyon oyunları – kepçe oyunları

Okul öncesi küçük çocukların kamyon, ev, değirmen ve hatta yüzme havuzu gibi farklı şeyleri nasıl inşa edeceklerini öğrenebilecekleri bir uygulama.  Hem eğlenceli hem eğitimci olan bu uygulamayı Android ve İOS cihazınıza indirebilirsiniz.

2Öğretmenim – Sınıf Oyunu

Salgın sebebiyle evlerde okuldan uzak kalan çocuklar için eğlenceli bir oyun. Okula git ve öğretmen sen ol! Öğrencilerin favori öğretmeni olarak onlara bilmeceleri çözmelerinde ve evcil hayvanlara bakmalarında yardımcı olabilirsiniz. Bu oyunu Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

3Toca Kitchen 2

Çocuklar genellikle yemek yapma oyunlarını severler. Siz de çocuğunuzla birlikte bu oyunları oynayabilirsiniz. Toca Kitchen 2’de istediğiniz gibi yemek pişirebilir,  kendinize özgü tariflerinizi oluşturabilir ve konuklarınıza özel bir ziyafet sunabilirsiniz. 6 ve 8 yaş aralığı için uygun bir uygulama.Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

4MentalUP

MentalUp oldukça güzel ve güvenilir bir uygulama. 4, 5 yaş okul öncesi çocuklarla, 6, 7, 8, 9 yaş çocuklara ve hatta yetişkinlere hitap ediyor. MentalUP’ı, Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz. 

5Chess for Kids

Çocuklar için satranç oyunu arıyorsanız bu uygulama tam size göre olabilir. Tek dezavantajı Türkçe dil desteği bulunmaması. Bu eğitici ve eğlenceli uygulamayı Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Çocuklar için mobil oyunlar seçerken, oyunu yayınlayan şirketin bilgilerine ve diğer oyunlarına da göz atabilir, uygulamanın yorumlarını okuyarak oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.