Çocuklar için kurtarılmayı beklemeyen güçlü kadınların hikayelerini

Çocuklar için kurtarılmayı beklemeyen güçlü kadınların hikayelerini

Siz de gerek mesleki başarıları gerek kişiliği, vizyonu ile fark yaratmış bir Türk kadının hikayesini çocuğunuz ile birlikte okumak ister misiniz?

Gerçek hayatta, kendilerini kurtaracak beyaz atlı prensi bekleyen narin prenseslerin değil, kendi kararlarını verebilen ve karşısına çıkan zorluklarla baş edip, hayallerini gerçekleştiren güçlü kadınların var olduğu gerçeğinden yola çıkan NotaBene Yayınları, serinin ilk kitabında Türkan Saylan’a yer veriyor.

Çocuklar için kurtarılmayı beklemeyen güçlü kadınların hikayelerini

 

Çocuklara yönelik alternatif kitaplardan oluşan “Anti Prensesler” serisinde, çocuklara dayatılan “ideal kadın” kavramı sorgulanıyor.“Neden kız çocuklarına hep prenseslerin masalları anlatılır?”, “Neden o masallarda prensesleri prensler kurtarır?”, “Neden bu prenseslerin hepsi zayıf, uzun boylu, ince belli, uzun saçlıdır?” gibi sorularla yola çıkan Anti Prensesler serisi, nasıl yaşayacağına, ne yapmak istediğine kendisi karar vermiş ve her biri birbirinden farklı görünen kadınların heyecan verici hikâyeleriyle, çocukların kendi hayallerini gerçekleştirebilmek için aradığı ilham kaynağını bulmalarına yardım etmeyi hedefliyor. “Prenseslerin” aksine, bu serideki “anti prensesler” birileri tarafından kurtarılmayı beklemiyor.

Anti Prensesler

Bu serisi, nasıl yaşamak ve ne yapmak istediğine kendisi karar vermiş gerçek kadınların büyüleyici hikâyelerini çocuklarla buluşturmak için yola çıktı. Serinin ilk kitabı ise Türkan Saylan. Kendisini kurtaracak prensi beklemeden hayallerini gerçekleştirmek için bir sürü zorluğun üstesinden gelebilmiş bu kadının hikâyesi, tüm çocuklara, özellikle de kız çocuklarına kendi hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret veren birer kılavuz olacak. Seri ebeveynler için de çocuklarla birçok olay ve kavram üzerine konuşabilecekleri sohbet kitapları olmayı hedefliyor.

Melike Belkıs Aydın tarafından yazılan ve illüstrasyonları İpek Okyar tarafından hazırlanan 24 sayfalık kitap, 11 TL satış fiyatıyla kitapçılarda ve online kitap mağazalarında.

 

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.