Çocuklar Da Vinci televizyon kanalı ile dünyayı geziyor!

Çocuklar Da Vinci televizyon kanalı ile dünyayı geziyor!

Dünya’nın önde gelen çocuklara yönelik bilim odaklı televizyon kanallarından olan Da Vinci Televizyon Kanalı’nda, Haziran ayında çocuklar için yepyeni bir program başlıyor. Çocuklar, Da Vinci’nin yeni programı “Ülkeleri Tanıyalım”ın her bölümünde kahramanımız ve onun tatlı köpeği ile farklı bir ülkeye seyahat edecek, farklı kültürlere göre inşa edilmiş bina yapılarını ve farklı kültürleri inceleyecekler.

Çocuklar Da Vinci televizyon kanalı ile dünyayı geziyor!

Da Vinci televizyon kanalı ile ülkeleri tanıyalım

“Ülkeleri Tanıyalım” ile ülkelerin efsanelerini, mitolojik tarihlerini araştıracak olan çocuklar; “Bu ülke nerede?”, “Bu ülkede kimler yaşadı?”, “Şimdi kimler yaşıyor?”, “Bu ülkeyi özel yapan şey ne?” gibi birbirinden merak uyandıran sorulara cevaplar bulacak. 9 Haziran’dan itibaren her Cumartesi ve Pazar günleri 15.30’da Da Vinci TV’de yayınlanacak “Ülkeleri Tanıyalım” programıyla çocuklar dünyayı gezecekler.

Geleceğe daha hazır nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Televizyon Kanalı, çocukların sosyal yeteneklerini geliştirmelerinin yanı sıra, tamamen teknoloji ve bilimi sevdirmek için hazırlanan Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması’yla da çocuklara istedikleri zaman istedikleri yerde ulaşabilecekleri yeni nesil bir dijital eğitim ortamı sunarken, ebeveylerin çocukları için hem güvenilir hem eğitici olan mobil eğitim uygulaması arayışına cevap veriyor.

GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alegra.kidspace

Apple Store: https://itunes.apple.com/app/id1169403787

Her çocuğun iyi bir eğitime her yerden ve her istediği zamanda erişim hakkı olması gerektiğine inanan Da Vinci Kids, üretim ekonomisi odaklı tasarlanmış geleneksel eğitim sistemimizin dijital öğrenmeyi doğru şekilde benimsemesi sürecinde oluşan açığı kaparak, çocukların dijital dönüşüme ayak uydurmasını hedefliyor.

2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Televizyon Kanalı’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanıyor.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.