Çocuklar bu kitaba bayılıyor “Pis değil mis kokulu Koki”

Çocuklar bu kitaba bayılıyor

5 – 8 Yaş çocuklara yönelik harika bir hikâye Koki’ninki. Farklı olmanın işlendiği kitapta herkes farklılıkları ile özel ve güzeldir deniliyor. Yazarın sözleri ile “Farklılıklarımızdan çekinmeyelim, hayatta geri tutmasınlar bizi. Her farklılık belki de bir güçtür, yeter ki hareket etmek için cesaretimizi bulalım” vurgusu yapılıyor. Özellikle yeni okula başlayan ve sosyalleşen bu yaş grubu çocukların, sosyal hayata uyum ve kendini tanıma sürecinde Koki onlara bir yol arkadaşı olacak. Koki’nin hikâyesi ise şöyle…

Koki diğer tüm kokarcalardan farklı idi. Kokarcaların düşmanlarını uzaklaştırmak için kullandıkları kötü kokulu gazı (pırt diyorum hikaye boyunca) Koki’de yoktu. Koki’nin tam tersine mis kokulu bir pırtı vardı. Hem de insanları mutlu eden neşelendiren bir pırttı bu. Önceleri hem Koki hem de ailesi bu durumdan mutluydular. Ama Koki biraz büyüdüğü zaman bu sorun olmaya başladı çünkü Koki ve ailesinin yaşadığı orman kötü ve vahşi hayvanların egemenliği altındaydı, güneş bile bu ormana giremez olmuştu.

Koki’nin ailesi Koki’yi korumak için onun dışarı tek başına çıkmasını yasakladılar. Ancak Koki ailesini ikna ederek , kokarcalarının yetişkin olmak için tek başlarına yapmaları gereken yolculuğu yaptı. Yolda karşısına çıkan kötü hayvanlardan cesareti ve pırtı sayesinde kurtuldu. Yolculuğunu tamamladı, hem de bu ürkünç ormanı pırtının verdiği neşe sayesinde daha mutlu ve keyifli bir hâle getirerek. Koki farklılığı sayesinde bir kahraman oldu. Koki ailesiyle huzur ve keyif içinde ormanda yaşamlarını sürdürdü.

Yazar hakkında 

Ben Burcu Tokcan Yenal. 43 yaşındayım. Reklamcıyım. Oğlum Ali’nin beni bu yola ittiğini söylemem gerek 🙂 Ali 7 yaşında ve aklımda oluşturduğum hikâyelerden çok keyif alıyor.. Kim bilir belki başka çocuklar da keyif alır mı diye düşündüm ve öyle harekete geçtim.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.