Ana SayfaYaşamBurçlara göre 2021 ev dekorasyonu önerileri

Burçlara göre 2021 ev dekorasyonu önerileri

-

Yaşam alanlarında konforu yakalamak isteyenler burç önerilerine göz atabilirler. Kişiliği yansıtırken burçların getirdiği özelliklerden de yararlanarak ortaya keyifli tasarımlar çıkarılabilir. Peki burçlara göre 2021 ev dekorasyonu önerileri nasıl? Hadi birlikte göz atalım.

Koç burcu için 2021 ev dekorasyonu

Tercihini her zaman rahatlıktan yana kullanan koç burcu, yaratıcı özellikleriyle ön plandadır. Eski ve yeninin bir arada uyum içinde kullanıldığı tercihlerde uzman olan koçlar, sahip oldukları pozitif enerjiyi evlerine taşımayı başarır. Bir ateş burcu olan koç şömine ve mum gibi ateş barındıran dekorlara da evlerinde her zaman yer açarlar. Bu yıl kendinize ait alan açmanın zamanı da geldi. Kendinizi dinleyerek eşsiz fikirlerinizi ortaya çıkartacak bir çalışma odası yahut bir alan yaratabilirsiniz.

Boğa burcu

Müziğin günlük hayatın bir parçası olduğu burç, deniz ve doğaya olan tutkusuyla tanınır. Rahatlık ve rutine dayanan uzun süredir içinde olduğunuz ruh hâlinizden kurtulup yeni bir şeyleri denemek için alışılmadık bir istek hissedeceksiniz. Renk seçiminde tercihini siyah ve beyaz uyumundan yana kullanarak uzun ömürlü sonuçlar elde edilebilir. Evlerinden misafirin eksik olmadığı boğa burçları mutfak dekorasyonunda gelişen teknolojilerden güç alacak.

İkizler burcu

Tercihini geniş dairler ve modern dekorasyonlardan yana kullanan ikizler burcu, değişen ruh haline uygun aksesuarlarla ortamı zenginleştirir. Yaşam alanlarının hepsinde sarı ve tonlarının yanı sıra duvar aksesuarlarına önem veren burç, hediye seçerken de ev eşyalarını kullanır.

Yengeç burcu

Home ofis çalışmayı seven yengeçler dekorasyona meraklıdır. Deniz manzaralı odalarda modern ve klasiği başarılı bir şekilde buluşturan burç, hoş kokulu mumlardan destek alır. Barışçıl ve uyumlu alanların sizin için önemli olduğu bir gerçektir. 2021 sağlık, öz bakım ve ruhsal sağlık sizin için ön plana çıkabilir. Önümüzdeki yıl zihninizin neye ihtiyacı olduğuna odaklanabilmeniz için meditasyon köşesi gibi bir alan oluşturabilirsiniz. Biraz yeşil bitkiler ve çiçeklerden faydalanabilirsiniz. karasızlığınıza da pay bırakarak pastel tonları seçebilirsiniz.

Aslan burcu

Lüksü sever aslanlar için büyük ev olmazsa olmazdır. Masraftan asla kaçmayan burcun dekorasyon tercihi pahalı üründen yanadır. Görkemi yaşamının her alanına adapte eden aslanlar turuncudan sarıya, kırmızdan mora renk geçişlerinden esinlenir. Aynalar, bir Aslan için başka bir harika dekor seçeneğidir. Bu yıl ruh hâliniz yeni ilişkilerinize odaklı değişebileceğinden daha garanti değişiklik yaptığınızda diğer aksesuarlarla da uyum sağlayabilecek renkleri tercih edebilirsiniz.

Başak burcu

Rahatlığı birinci öncelik olarak gören başaklar geniş evleri tercih eder. Kıymetli eşyalarını doğal bir şekilde yerleştiren, zarif detaylarla hayata bakış açısını evine yansıtan burç adeta dekorasyon düşkünüdür. Eklenen raflar, sepetler, dolaplar ve daha fazlasıyla dağınıklığı uzak tutun. Evde hayatın tadını çıkarmak için daha modern bir alan arıyorsanız, küçük bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Siz yine bej, beyaz gibi renkleri gri kahve ile kombin ederek mor, bordo gibi aksesuarlarla süslemeyi deneyin.

Terazi burcu

Tarzına uyan evi uzun süren araştırmalar sonunda bulan teraziler, mevsime uygun olarak mavi tonları, uçuk sarı ve açık yeşil kullanarak doğuştan dekoratör ruhu taşıdığını herkese yansıtır. Renk uyumunun olmazsa olmaz detayları kendini aksesuar seçimlerinde de gösterir. Bu yıl sanki renginiz mavi ve tonları olacak gibi. Su yeşili de kullanmaktan kaçınmayın. Dengenizin daha öne çıkacağı aşk hayatınızda eviniz de bu renklerle içinizi açacaktır. 2021’de dengeyi ve yeniden şarj edilip yeniden odaklanacağınız bir alan bulun. Sakin hissettirecek ve evde kontrol duygunuzu geliştirecek daha açık, pastel renkler seçin.

Akrep burcu

Geniş salonlar ve büyük balkonlu evleri seven akrepler. Bordo ve bordonun tonları gri burcun sahip olduğu cazibeyi gün yüzüne çıkarır. Yılın 365 günü romantik bir ruha sahip olan burç mum ışığından güç alır. Yatak odasında kısık aydınlatmalar, karanlık duvar dekorasyonları ve mumlar kullanılarak sanata olan tutku değerlendirilir.  

Yay burcu

Özgür bir ruha sahip olan yaylar, her alanda olduğu gibi ev seçiminde de farklılığı yakalar. Geniş odalı evler, çılgın renkler ve aksesuarla yaşam alanlarının geneline yayılır. Mevsime uygun döşemelerle kaplanan büyük minderlerle yatak odalarında modern bir hava yakalanabilir. Yaylar için 2021 ev dekorasyonu yine özgür ve sıra dışı.

Oğlak burcu

Her zaman teknoloji düşkünü oğlak burcu akıllı evleri seçerek hayatını kolaylaştırır. Sade göründüğü kadar da geleneksel değerlere bağlı olan evler büyük bir titizlikle döşenir. 2021’de evinizi sade ve şık tutun, böylece kendinizi kontrol altında hissedersiniz. Minimalist bir zihniyetle daha şık bir dekor stiline yönelirsiniz.

Kova burcu

Ev seçimini lokasyonun merkezi olmasına göre yapan kovalar, kural dışıdır ve rahat dekorasyon tercihleriyle dikkat çeker. Lame tonların maviyle buluştuğu seçimler, huzurun temsilcisi olacaktır. Kutunun dışında düşünen ve genellikle çizgilerin dışında olan Kovalar, evlerine dahil edebilecekleri ilginç, eğlence dolu fikirleri bu yıl da sevmeye devam edebilir.

Balık burcu

Yeni olan her şeyi evinde uygulamak isteyen balıklar için 2021 ev dekorasyonu rahatlık ve sadelikle demek. Sıcak bir ev dekoruna önem veren burç için odalarda yaratılan kişisel alanlar büyük önem taşır. Güçlü İkizler güneş tutulması nedeniyle, güçlü sezginiz değişim rüzgarlarını çoktan kavramış olabilir. 2021’de yaratıcı “Kendin Yap” trendine katılabilir ve her zaman yapmayı hayal ettiğiniz gibi ev veya odanızı kişiselleştirebilirsiniz.