İstanbul’un organik pazarları

BEYLİKDÜZÜ ORGANİK PAZARI

Her Cumartesi Beylikdüzü’nde kapalı alanda kurulan bu pazar, alış veriş için oldukça konforlu. Geniş ferah ve modern bir alana sahip pazarda sertifikalı meyve ve sebzenin yanında şampuan, temizlik malzemeleri, süt ürünleri, bakliyat ve kahvaltılıklar bulmak mümkün.

Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar
Adres: Adnan Kahveci Mahallesi, “Beylikdüzü Çarşamba Pazarı” -Beylikdüzü/İSTANBUL
Günler:Cumartesi günleri
Saat:10.00 – 17.00 arası.

FERİKÖY ORGANİK PAZARI

Feriköy Organik Pazarı, gerek semt gerek ise çevre sakinlerinin sıkça uğradığı bir pazar. Pazarda pek çok ürünü bulabilmeniz mümkün.  Pazar alanında ayrıca hemen oracıkta yapılan, sandviç, gözleme gibi yiyeceklerin de tadına bakabilir açlığınızı yatıştırabilirsiniz.

Şişli %100 Ekolojik Pazar
Adres: Eski Tekel fabrikası sokağı, Feriköy/ŞİŞLİ-İSTANBUL
Günler:Cumartesi günleri
Saat:08.00 – 17.00 arası.

KADIKÖY ORGANİK PAZARI

Her Çarşamba günü Özgürlük Parkı içerisinde kurulan Kadıköy Organik Pazarı’nda, organik zeytinyağından, reçele, yumurtadan salçaya, baldan mısır ve buğday ununa kadar pek çok ürün bulabilirsiniz. Yorulursanız Özgürlük Parkı içinde çayınızı yudumlayarak süs havuzlarının sesini, ağaçların hışırtısını dinlemeniz de mümkün.

Kadıköy Belediyesi Organik Halk Pazarı
Adres: Selamiçeşme Özgürlük Parkı , Kadıköy/İSTANBUL
Günler:Çarşamba günleri
Saat:08.00-19.00 arası.

BAKIRKÖY ORGANİK PAZARI

Ekolojik sertifikası olmayan bir tek ürün dahi bulamayacağınız pazarda pamuk, ekmek, makarnanın yanında temizlik ve kozmetik ürünleri yer alıyor. Airport Alışveriş Merkezi’nin hemen arkasındaki açık alanda her cuma günü kurulan pazarı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bakırköy %100 Ekolojik Pazar
Adres: Airport Outlet Center’ın arka açık otoparkında- Bakırköy/İSTANBUL
Günler:Cuma günleri
Saat:10.00 – 17.00 arası.

ZEYTİNBURNU ORGANİK PAZARI

Her cumartesi Topkapı Merkezefendi Camii’nin yanında kurulan pazarda, çaydan meyve ve sebzeye, gübreden temizlik ürünlerine kadar çok çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Aracınızla gitmek isterseniz alandaki ücretsiz otoparktan yararlanabilirsiniz.

Zeytinburnu Organik Halk Pazarı
Adres: Merkezefendi Camii Külliyesi Yanı Zeytinburnu-İSTANBUL
Günler:Cumartesi günleri
Saat:08.00 – 16.00 arası.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.