Ana SayfaHaberBeyaz Kedi ve Siyah Kedi çocuk kitapları Türkçe ve İngilizce olarak raflarda...

Beyaz Kedi ve Siyah Kedi çocuk kitapları Türkçe ve İngilizce olarak raflarda yerini aldı!

-

Beyaz Kedi ve Siyah Kedi kitapları çocuklar buluştu. İki farklı ve sevimli kedinin maceralarının yer aldığı çocuk kitapları Türkçe-İngilizce olarak iki dilli hazırlandı. Böylelikle sevimli çocuk kitaplarının, aynı zamanda çocukların İngilizce eğitimine de yardımcı olması amaçlanıyor. 6 yaş ve üzeri için uygun olan iki kedinin maceralarından oluşan kitaplara çocuklar bayılacak.

Beyaz Kedi’nin komik hikâyesi

Beyaz Kedi, korkak bir kedinin komik hikâyesini anlatıyor. Çünkü o herkesten korkarken, herkes de ondan korkuyor. Ancak cesur bir kedi, korkmadığını ispat etmek isteyecek. Peki aradığını bulabilecek mi? Beyaz Kedi, korkularının yersiz olduğunu anlayabilecek mi?

Tüm cevaplar, karlı dağların, ıssız mağaraların arasında yapılan yolculuğun sonunda ortaya çıkacak.

Kara bir kedi!

Renginden dolayı utanıyor ve karanlığın arkasına saklanıyor. Yalnız olduğu için üzülüyor ve ağlıyor, ağladığında ise tüyleri beyazlıyor. Bu sefer de karanlıkta saklanamayacağı için üzülüyor ve tüylerini boyamaya başlıyor. Renklerin önemsiz olduğunu, herkesin özel olduğunu ona kim hatırlatıyor dersiniz?

Türkçe-İngilizce iki dilli olarak hazırlanan bu resimli öykü kitabı, aynı zamanda çocukların İngilizce eğitimine de yardımcı olacak.

Resimli öykü (İki Dilli) türünde olan çocuk kitaplarını Fatih Danacı yazdı, editörlüğünü Yağmur Saygılı, çevirisini Sena Toksoy Danacı yaptı. Resimleyen ise Efecan Sezer. Kitabın satış fiyatı 37 TL.