Ana SayfaBebek BakımıBebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken 7 şey

Bebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken 7 şey

-

Bebek arabası almak heyecan verici ancak hangisini alacağınıza karar veremediyseniz, bu yazımızda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Bebek arabası satın alacaksanız çok fazla seçenek, çok fazla özellik ve çok geniş bir fiyat aralığı ile karşılaşacaksınız. İlk önce, bebek arabasını daha çok nerede kullanacağınızı belirleyin. Engebeli bir arazide, çoğunlukla seyahatte, belki de günlük alışveriş ve yürüyüşe giderken… İşte size bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar…

Bütçe belirleyin

Elbette herkes çocuğuna her şeyin en iyisini almak ister. Ancak bu aşırı pahalıya kaçmanız gerektiği anlamına gelmez. Piyasada çeşitli bebek arabaları mevcut. Her bebek arabasının kendini özel kılabilecek çeşitli özellikler var. Kafanızın karışmaması için alışverişe çıkmadan önce bir bütçe belirleyin. Fiyat ve gereksinimlerinize göre satın alma sürecinizi çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Seçiminizi yaşam tarzınıza göre yapın

Piyasada farklı gereksinimler için farklı türde bebek arabası bulmak mümkün. Örneğin, standart boyutlu bebek arabaları, seyahat bebek arabaları, araba koltuklu bebek arabaları, bunlardan birkaçı. Hem yaşam tarzınıza hem de çocuğunuza en uygun olanı seçin.

Saklama kolaylığı

Bebek arabasını saklama, katlama ve açma, satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlardan biridir. Ve tabii ki ağırlığı… Bebek arabası ağırsa ve kendi başınıza taşıyamıyorsanız bir düşünün. Çünkü bebek arabasını kendi başınıza kaldırmanız gereken durumlar olabilir. Ağır olduğunu ve kendi başınıza idare edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, satın almayın.

Araba koltuğu da olabilen bebek arabası

Bebekle çok seyahat edecekseniz, araba koltuğuna uyan bir bebek arabası almalısınız. Bebeğinizi uyandırmak yerine, öylece araba koltuğuna koyup yola devam etmek harika bir fikir olmaz mı? Normal bebek arabalarına kıyasla biraz daha pahalı olabilir.

Bebeğinizin gereksinimlerine dikkat

Bebeğiniz birkaç aylık veya bir yaşında olabilir. Dışarı çıkarken yanınıza almanız gereken gereksinimleri mutlaka olacaktır. Bardaklık, bebeğinizi güneşten hatta yağmurdan korumak için güneşlik, bazı önemli bebek eşyalarını koyabileceğiniz bir yer vb. Bu da bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardır.

Tekerlekler

Sık sık yürüyüş yapmayı seven biriyseniz, bebek arabanızı götürmeniz gerekecektir. Bu durumda bebek arabasının tekerleklerinin zorlu yollara uyum sağlaması gerekir. Bebeği darbelerden ve kazalardan korumak için bu önemlidir. Bir bebek arabası , tüm iyi ve kötü yol koşullarına uymalıdır. Böylece bebeğinizi olası tehlikelerden korursunuz.

Tekerlek kilidi

Bebek arabasının tekerlek kilidine sahip olması gerekir. Böylece hareketsiz dururken olası bir kayma durumuna izin vermez. Ayrıca bebeğin kaymasını veya düşmesini önlemek için emniyet kemeri ile bağlanması gerekir. Pazarlığınızı yaparken bu özelliklere sahip olduğundan emin olun.

Test sürüşü

Hangi bebek arabasını alacağınıza karar verdiğinizde, deneme sürüşü için dışarı çıkarın. Bebeğinizin pusette oturmasına izin verin. Emniyet kemerlerini takın ve dışarıda gezintiye çıkın. Böylece hem sizin hem de bebeğinizin konforunu kontrol edebilirsiniz.

Başkalarıyla kıyaslamayın

Bebeğinizle birlikte parkta veya mahallede yürüyüşe çıktığınızda , bebeklerini farklı bebek arabalarında taşıyan ve sizinki hakkında farklı fikirleri olan insanlar olabilir. Bebek arabanızı kendiniz ve bebeğiniz için en iyi olanı temel alarak satın aldığınızdan, bebek arabanızı başkalarıyla karşılaştırmaya zahmet etmeyin. Kararına bağlı kal ve kendine güven