Ana SayfaYaşam7 yaşındaki kız çocukları için hediye fikirleri

7 yaşındaki kız çocukları için hediye fikirleri

-

7 yaşındaki kız çocuğunuz için ideal hediyeyi bulmak hiç de zor değil. Artık bir bebek değil ama henüz yeterince de olgun değil. Bu yaşta yaratıcılığını ve enerjisini kullanmasına yardımcı olacak bir şeye ihtiyacı var. Uygulamalı veya hayal gücünü kullanabileceği bir hediye ilgisini çekebilir.

7 yaşından sonra çocukların artık kendine güvenini de geliştirmesi gerekiyor. Bu nedenle motor becerilerini ve sosyal güvenini geliştiren bir hediye iyi bir seçim olacaktır. Ona eğlenceli, teşvik edici bir hediye vermek, onu hayal gücünü kullanmaya ve enerjik kalmaya teşvik edecektir.

7 yaşındaki kız çocukları için harika hediye önerileri

Prenses oyun çadırı

Kız çocuğuna 7. yaş gününde güzel bir prenses oyun çadırı hediye edin. 7 yaşındaki bir kız çocuğu bu hediyeye bayılacaktır. Çocuğunuz yalnız ya da arkadaşlarıyla birlikte oynarken, kendilerini en sevdikleri masallardan favori bir karakter olarak hayal edecektir. Üstelik bu çadırların LED ışıklıları da olabiliyor. Yıldızlar gibi bu parlayan ışıltılı LED’ler ile minik prenses hayallere dalabilir.

Çiçek bahçesi seti

Kız çocuğunuza bahçe seti almak eminiz çok hoşlarına gidecek. Güzel çiçekler yetiştirmek için ihtiyaç duyacağı bir bahçe seti satın alabilirsiniz. İnternette çocuklar için bahçe setleri mevcut. Bazı setler ayrıca saksıları süslemek için boyalara da sahip. Kız çocuğunuz kendi yetiştirdiği çiçekleri görünce doğayı sevmek için ilham alacak. Bu hediye, kız çocukları için idealdir. STEM öğreniminin en yüksek beklentilerini karşılamakla kalmaz, aynı zamanda eğlenceli ve ilgi çekicidir. Bu eğitici aktivite onu doğa hakkında bilgi edinmeye de teşvik edecektir. Kendisini yaratıcı bir şekilde ifade etmesine de olanak sağlayacaktır.

Çocuk için takı yapım seti

Takı yapım seti, yedi yaşındaki kız çocuğu için idealdir. Alfabeli boncuklar ve diğer dekoratif öğelerden oluşan takı yapım seti ile küçük kızınız kendisi için bir isim bileziği yapabilir! Yaratıcılığını ve benzersiz tarzını ifade etmek için farklı takı tasarımlar oluşturabilir.

Bir müzik enstrumanı

Müzik özellikle de hayranı olduğu bir sanatçının çaldığı enstruman 7 yaşındaki bir kız çocuğu için çok cazip olabilir. Tabi müzik eğitimi alan bir çocuk değilse ilk önce daha küçük boyutlu profesyonel olamayan bir müzik aleti satın alabilirsiniz.

Dünya haritası küresi

Bu interaktif, eğitici oyuncakla ona bilgi armağan edebilirsiniz. Dünya haritası küresi, zengin bir bilgi birikimi sağlar. Bu hediye şüphesiz ilgisini çekecek ve eğitimsel bir fayda da oluşturacak.

Oyuncak bebek evi

7 yaşındaki bir kız için en iyi hediyelerden biri de kapıları, oyuncak bebek evleridir. Bu evlerde neredeyse yok yok. 7 yaşında bir kız çocuğu bununla kendi başına veya arkadaşları ile saatlerce oynayabilir.  Küçük şirin mutfakta yemek pişirebilir, kendi banyosunda oyuncak bebeğine banyo yaptırabilir ya da onu giydirebilir.

Taş boyama kiti

Taş boyama seti, çocuğunuzun hayal gücünü harekete geçirmenin ve motor becerilerini geliştirmenin mükemmel bir yoludur. Boya, genellikle hava koşullarına dayanıklıdır. Bahçeniz varsa, bahçedeki taşları süslemesine izin verin. Sanat rahatlatıcıdır.  Bazı başka boyama setleri de tercih edebilirsiniz.

Kitap

yeni yeni okumayı sökmüş biri için kısa bol resimli bir hikaye kitabı harika bir hediye olabilir.