6 yaş üstü çocuklar için 5 animasyon film (2019)

6 yaş üstü çocuklar için 5 animasyon film (2019)

Ailece seyredilebilecek 6 yaş üstü çocuklar için animasyon film arıyorsanız sizin için seçip izlediğimiz 5 tanesine bakmak isteyebilirsiniz. Bu filmleri çocuğunuzla izlemeden önce yazıyı okuyarak filmlerin çocuklara olası etkileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer daha küçük çocuklar için filmler arıyorsanız 2 boyutlu, üzücü ya da korkutucu olmayan, Türkçenin düzgün kullanıldığı ve olumlu davranışlar içeren filmleri seçmenizi öneririz.

Karlar Ülkesi 2 / Frozen 2

Yaş grubu: 6 +

2019 yılında sinemalarda gösterime giren ilk filmin devamı olan Frozen 2 çocuklarla seyredebileceğiniz bir animasyon filmi. Frozen 2’deki karakterler bu defa Elsa’nın güçlerinin kaynağını keşfetmeyi umarak gizemli bir ormana tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Kız kardeşler, ebeveynlerinin ölümleri ve geçmişleri hakkında daha fazla bilgi edinirler. Ebeveynlerin kaybıyla ilgili çabuk geçen sahne dışında genellikle mizah ve güzel şarkılar içeren bir film.  

Kızgın Kuşlar 2 /Angry Birds 2

Yaş grubu: 6 +

The Angry Birds 2, daha önce 2016 yılında perdede yayınlanan aynı adlı filmin devamı. Filmin İngilizcesinde bazı kaba denilebilecek şakalar var ama bunlar genellikle Türkçe dublajlı olanlara aktarılmamış. Film ilkinde olduğu gibi ekip çalışmasına, cesarete ve iletişime odaklanıyor. İlk filmde diğer kuşlarının güvenini ve dostluğunu kazanan Angy Bird artık sadece öfkeli bir kuş değil. Birkaç sahne hayvanların neslinin tehlikede olduğunu anlatıyor, genel olarak film ciddi bir olumsuzluk taşımıyor.

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 / The Secret Life of Pets 2

Yaş grubu: 7 +

Evcil hayvanların evde yalnızken neler yaptıklarını eğlenceli bir dille anlatan film, 2016 yılında yayınlanan ilk filmin devamı. Bu filmdeki sirk sahnesinde, sonradan halledilen hayvana kötü davranma gibi tatsız bir durum var. Ancak genel olarak sorunsuz esprili, eğlenceli bir film. Filmde olumlu karakterler ağırlıkta.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya

Yaş grubu: 7 +

Artık Berk’in yönetimini ele alan Hıçkıdık ve alfa ejderhası Dişsiz’in büyük kararlar ve sorumluluk üstlenmesinin zamanı gelmiştir. Aynı şeyler genç Vikingler için de geçerlidir. Ekip bir yandan vatanları olan Berk’i korumak öte yandan ejderha köleleştirmek isteyen karanlık güçlere karşı savaşmak durumundadır. Hem genç Vikingler’in hem de ejderha Dişsiz’in büyüme ve buna bağlı olarak artan sorumluluklarına yer verilen filmde, olumlu örnek olabilecek pek çok diyalog da bulunuyor. 6 yaş üstü çocuklar için animasyon film listenizde olması gereken bir animasyon film.

Aslan Kral Lion King

Yaş grubu: 9 +

Aslan Kralı 2019 versiyonu daha önce Disney’in 1994 yılında yaptığı orjinal filmin son derece gerçekçi animasyonla yeniden oluşturulmuş hâli. Film o kadar gerçekçi görüntülere sahip ki animasyon olduğunu unutabilirsiniz. Ebeveyn kaybı gibi üzücü kısa bir bölümü olan filmde aslan dövüşü, sırtlanların saldırısı gibi korkutucu olabilecek sahneler var. Bununla birlikte, komik ve düşündürücü ders alınması gereken sahneler de yer alıyor. Film aile, arkadaşlık, kayıplar, sorumluluklar, kendine güven gibi konuları işliyor. 9 yaş üzeri çocuklarla seyredebileceğiniz 2019 yapımı güzel bir animasyon film.

Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.