Ana SayfaHaber51 yaşında torunumu dünyaya getirdi

51 yaşında torunumu dünyaya getirdi

-

Geçtiğimiz günlerde Julie Loving’in hikayesi Amerika’da en çok konuşulan konulardan biri oldu. Nedeniyse; 51 yaşında torununu doğurmuş olması. Julie, 2 Kasım’da kızının çocuğuna taşıyıcı annelik yaparak sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Hikâyesi, Loving’in biyolojik kızı Breanna’nın sosyal medyada kendisi ve annesiyle fotoğraflarını paylaşmasıyla gündeme geldi.

Kızı önce taşıyıcı anne konusunu kabul etmedi

Annesinden taşıyıcı anne olma teklifi geldiğinde ilk önce onu riske atmamak için reddettiğini belirten Breanna, sonradan yaşadığı üzücü hamilelik deneyimlerine üzülen annesinin ısrarı sonucu bu teklifi kabul ettiğini belirtiyor.

Breanna ve kocası 2016’da evlen0di ve hemen çocuk sahibi olmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Sonraki yılları bazı başarısız IVF ve düşükler izledi. O zaman kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının tavsiyesi üzerine taşıyıcı anne fikrini değerlendirdiler. Breanna’ın annesinin buna talip olması ise tam bir sürpriz oldu.

Kızının sürekli düşük yapmasına üzülen annesinin taşıyıcı anne olup olamayacağı tıbbi kontrollerden sonra belirlendi. Durumun uygun olduğunu belirten hekimin de onayıyla laboratuvarda tüp bebek yöntemiyle oluşturulan embriyo Julie’nin rahmine yerleştirildi. Sonuç ise aileye mutluluk getirdi. 2 Kasım’da kızının çocuğunu yani torununu doğuran Julie ve tüm aile şu an mutlu.