Bazen hiç istemediğimiz olaylar yaşar ve bunun sonucu bizi rahatsız eden duygularımızla uğraşırız. Bu duygularla nasıl baş edeceğimizi, kimlere anlatabileceğimizi bilemeyiz. Bize yardımcı olacak bilgilere ihtiyaç duyarız. İşte bu gibi durumlarda başvurabileceğiniz 10 çocuk psikolojisi kitabı.

Kitaplar, Bengi Semerci Enstitüsü, Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikiyatristi Prof. Dr. Bengi Semerci‘tarafından ebeveylerin çocuklarıyla birlikte okuması için hazırlanmış. Çocuklarınızla birlikte okumanız ve  onları dinlemeniz , onların duygularını anlamaya çalışmanın en iyi yolu. Zorluklarla baş etmek her zaman kolay olmayabilir. Ama baş etme yollarını çocuklarınızla birlikte bulabilir, gerekli durumlarda uzmanlar­dan yardım alabilirsiniz.

1İştahsız Çocuk

 

Serinin iştahsız çocukları konu alan kitabı. Düzgün ve sağlıklı beslenme her çocuğun hakkıdır. Sofra kültürü de beslenmenin bir parçası. Hangimiz bu konuda anne ve babamızı uğraştırmadık? Yemeklerin yarısı kedilere yarısı çocuğa ya da elinde tabak çocuk peşinde dolaşan bir anne tanıdık geldi mi size de?

 

2Annem ve babam ayrılıyor

Anne ve baba ayrılıkları konu edilmiş. keşke gönüller hep bir olsa , samanlık seyran olsa.

 

3O kadar kızgınım ki!

Biz yetişkinlerin dahi bazen baş edemediğimiz öfke kontrolü konusu işleniyor. Çocuklara anlayış ve sabır lütfen. Unutmayalım onlar gördüğünü yansıtır.

4Odamdaki yabancı bilgisayar

 

Çocuklar için bilinçli bilgisayar kullanımı anlatılıyor. Teknolojiden doğru yararlanmak lazım.

 

5Bu bebeği hemen geri götürün!

 

Çocuk için kardeş kıskançlığını konu alan bir kitap. Kardeşin kıymeti yaş alınca anlaşılıyor aslında…

6Korkacak ne var

 

Çocuklar için korku ile baş edebilme ele alınıyor. Hangimiz yatağın altında canavar var sanmadık ki?

7Endişelerimden nasıl kurtulurum?

 

Çocuk deyip geçmeyin! Onun dünyasında kim bilir neler onu endişelendiriyor? Bazen başaramamak, bazen ayrı kalmak…kim bilir?

8Zorba arkadaş istemem

 

Ah bu çocuklar. Bazen çok acımasız olabiliyorlar. Ama panik yapmadan önce kitabı okumanızı öneririz.

9Öğrenme güçlüğünü nasıl yendim?

 

Öğrenme güçlüğü  (Disleksi) ile başa çıkmanın da yolları var. Yalnız değilsiniz.

10Ben kaybolmam

 

Çocuklarımız göz bebeğimiz…Onlara zarar gelmesini istemeyiz. Olası önlemleri almak ve onun yaşına uygun olarak riskleri anlatabilmek adına çok önemli bir kitap.

Kitapları YEŞİL DİNAZOR yayın evi ve kitapçılardan temin edebilirsiniz.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.