Sizler için, çocuğunuzla seyredebileceğiniz 5 animasyon film seçtik. Seyrederken eğlenebileceğiniz aynı zamanda çocuklara ve yetişkinlere yönelik mesajlar içeren bu filmler eski yapımlar, biz de tekrar hatırlatmak istedik.

1The Polar Express/ Kutup Ekspresi’

Bir çocuğun, Noel Baba’nın var olup olmadığını sorgulamasıyla başlayan bir serüven. Acaba gerçekler gördüklerimizden ibaret mi dir? Yoksa dünyanın en anlamlı gerçekleri göremediklerimiz midir? Sihirli bir tren ile birlikte Kuzey Kutbu’na doğru heyecanlı bir tren yolculuğuna çıkan çocukların macerası.

 

2Wall-e

 

Time dergisinin belirlemiş olduğu en iyi 25 animasyon filmi arasına giren Wall-e  gelecekte insanları nasıl bir dünyanın beklediği üzerine kurgulanmış bir animasyon filmi. İyi ve kötünün karşı karşıya geldiği filmde iyilik kazanır ve insanlık için yeni bir başlangıç şansı oluşur. Bu defa insanlar şansını daha iyi değerlendirmelidir.

3Yukarı bak

Maceracı  ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf merakları olan Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise saklamaya çalıştığı maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır. Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.

 

4Kayıp Balık Nemo

2003 yılında yapılan animasyonda sevimli bir palyaço balığının macerası anlatılıyor. Babası aşırı kontrolü nedeniyle onunla çatışan Nemo açık denizlere açılır. Ve macera babasının onu aramaya başlamasıyla daha da ilgi çekici bir serüven halini alır.

 

5Arabalar – Şimşek McQueen

 

Şimşek McQueen piston kupası için berabere kaldığı Kral ve Chick ile karşılaşma yapmak üzere Radyatör Kasabasından geçerken istemeyerek de olsa kasabanın yollarına zarar verir. Tamir edilebilmesi için çok çalışması gereken Şimşek, diğer yanda zaman geçirdiği bu kasabada sıcak dostluklar kurar ve kasaba sakinleriyle şimdiye kadar hiç tatmadığı gerçek sevgiyi bulur.

 

Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği yayın. Anne bebek çocuk sağlığı, gelişimi ve beslenmesi.