Yenidoğan ıslak mendili alırken içeriğine dikkat!

Yenidoğan ıslak mendili alırken içeriğine dikkat!

Doğdukları andan itibaren sevgiyle kucakladığımız bebeklerimizin şimdiki ve gelecekteki sağlığı için en iyi bebek ürünlerini seçmeye çalışıyoruz. En çok kullanılan ürünlerden olan yenidoğan ıslak mendili alırken de bebeğimizin cildi için özel formüle edilmiş ve güvenli olmasını istiyoruz. Bu nedenle, onların temizliğinde sık sık kullandığımız yenidoğan ıslak havlusu alırken içeriğine dikkat etmemiz gerekiyor. Özelikle doğumdan sonra ilk defa hava ile karşılaşan yenidoğan cildi 6. aya kadar çok hassas ve geçirgen olduğundan yenidoğan ıslak mendilinin alkol, paraben, parfüm, sentetik lif, SLS, SLES, boya gibi maddeler içermemesi ve çevresel kirlilikten zarar görmemiş olması önemli.

Günümüzde, otoimmün hastalıkların sebepleri arasında çevresel faktörler (su, hava kirliliği, çeşitli zararlı kimyasallar vb.) sık sık dile getiriliyor. Son yıllarda artan alerji sorunlarında da yine çevresel faktörlerin ön planda olduğunu görüyoruz. Bu ve benzeri sebeplerle, yenidoğan ıslak mendili ne kadar saf ve güvenilir olursa biz ebeveynlerin içi de bir o kadar rahat ediyor. Bunların yanında bebeğin bezli bölgesini kuru tutmak öte yandan tüm vücudu nemsiz bırakmamak, bebeğin pişik ya da cilt kuruluğundan dolayı alerji olmasını da engelleyebiliyor.

Yenidoğan ıslak mendili alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bebeğimiz için alışveriş yaparken en çok onun sağlığına zarar vermeyeceğine inandığımız ürünleri tercih ediyoruz. Bu sebeple de ilk olarak ürünlerin içeriğine bakıyoruz. Yenidoğan ıslak mendili satın alırken de aynı şekilde içeriğine ve marka güvenilirliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Diğer dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle;

  • Yenidoğan döneminde ve bebeğiniz büyüdükçe kullanacağımız ıslak mendilin pH değerine dikkat edilmeli. Yenidoğan bebeğin cildinin pH değeri henüz nötr olduğundan ona uygun saflaştırılmış bir mendil seçebilirsiniz.
  • Islak mendilin de diğer tüm bebek ürünleri gibi düzenli olarak dermatolojik ve mikrobiyolojik testlerden geçiriliyor olması çok önemli. Bebeğin cildiyle uzun süre temas eden bu ürünlerin alerjiye, pişik veya olası bir mikrobik duruma yol açmaması için düzenli olarak dermatolojik ve mikrobiyolojik testlerden geçiyor olması gerekiyor.
  • Yenidoğan ıslak mendili alırken alkol, paraben, parfüm, sentetik lif, SLS, SLES ve boya gibi katkı maddeleri içermemesi ise özen gösterilmesi gereken bir diğer nokta. Böylelikle bebeğimizin hassas cildine ve sağlığına zarar verebilecek kimyasallar elenmiş oluyor.
Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.