Çiğdem Ünver

Çocuk Fizyoterapisti

1995 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldu. İnternationalHospital, Nörolojik – Ortopedik Rehabilitasyon  ve Pediatrik rehabilitasyon alanında çeşitli merkezlerde görev yaptı. Şu an  İstanbul ‘ da çeşitli hastanelerin yenidoğan yoğun bakım ünitelerine konsültan olarak destek vermekte ve Kadıköy Acıbadem Hastanesi ‘nde pediatrik fizyoterapist olarak çalışmaktadır.

Londra Royal Free Hospital – Camden Child Health Centre’ da gelişimsel değerlendirme ve tedavi uygulamaları konularında gözlem ve çalışmalarda bulunmaktadır. Amerika ve Avrupa ülkelerinde kullanılan en güvenilir bebek ve çocuk değerlendirme testiBayley III Test uygulamalarını hastane ortamında Londra’ da tamamlamıştır.

Nörogelişimsel Tedavi eğitiminden sonra ileri düzey (Advancebabycourse) bebek tedavisi ve fasilitasyon teknikleri eğitimini tamamlayarak, Bobath /NDT tedavi konseptinde ileri düzey uygulayıcıdır. Halen çeşitli hastanelerin yenidoğanyoğun bakım ünitelerinde görev yapan hekimlere Erken Müdahale Destek  Programı hakkında seminerler vermeye devam etmektedir. EBTA (EuropeanBobathAssociation) onaylı NDT/ Bobath Terapistidir. USC/WPS sertifikalı Duyu Bütünleme Terapisi uzmanıdır.