Ana SayfaEtkinlikTamamen doğal, yenilebilir slime tarifi

Tamamen doğal, yenilebilir slime tarifi

-

Neredeyse tüm dünya artık bu sorunun cevabını biliyor. Ama gözden kaçıranlar için slime hakkında ufak bir bilgi verelim.
Slime, olduğu kabın şeklini alabilen, dökülebilen, ezilebilen, esnetilebilen, yumuşak yapışkan bir maddedir. Çocuklar bu yumuşak şeyle oynamaya bayılıyor. Hatta bazı ebeveynler slime’ı eğitsel faaliyetler için kullanıyor.

Slime ne işe yarar?

Bilim öğrenmenin dışında, slime birkaç nedenden dolayı popüler oldu. Bazıları slime’ın katıdan sıvıya dönüşmesini ve tekrar geri dönmesini izlemeyi tatmin edici buluyor. Parmaklarınızın arasında ezmek de stresi azaltmak için harika bir yol. Ve yine bazı insanlar, yapışkan ve esnetmesi eğlenceli olduğu için slime’ı seviyor.
Güvenli slime nasıl yapılır?
Slime çılgınlığı ilk başladığında tüm tarifler boraks içeriyordu. Sonrasında insanlar kendi temizlik maddeleriyle, tutkalla slime yapmaya başladı. Deterjandan slime yapımı hiç masum değil. Çünkü deterjanlar cilt dostu değildir. Kesinlikle cilt ile doğrudan temas için üretilmemiştir. Tutkaldan hiç bahsetmiyoruz bile! Allah korusun… Küçük çocuklarınızın onu yutmasını istemezsiniz değil mi!

Boraks veya tutkal olmadan slime nasıl yapılır?

Slime kazaları olmaya, cilt tahrişlerine ve hatta hastaneye yatışlara dair haberler ortalığa yayılmaya başlayınca herkes borakssız, tutkalsız bir slime tarifi aradı. Göz damlası, sıvı nişasta, çamaşır deterjanı ve yapıştırıcı ile slime tarifleri de o zaman başladı. Bunlar da çocukların eline almaması gereken malzemelerdi. Gerçekten güvenli bir slime elde etmek mümkün mü? Güvenli olduğunu varsaymanın tek yolu, onları yiyebileceğiniz kadar güvenli doğal malzemeler kullanmaktır.

Tamamen doğal slime tarifi malzemeleri

Marshmallow
Pudra şeker
Mısır unu
Sıvı yağ

Ev yapımı Slime tarifi:

Bir bardak marshmallow’u bir kaseye koyun.
Ayrı bir kapta bir bardak pudra şekeri ve mısır ununu ölçün ve karıştırın.
Marshmallowları mikrodalgaya koyun ve 30 saniye eritin. Tamamen erdiğine emin olun. Ve elinizi sakın sokmayın!
Soğuduktan sonra tüm malzemeleri birleştirip yoğurun.
Dilerseniz birkaç damla gıda boyası ekleyip, yeniden yoğurabilirsiniz.
Karışım elinize yapışırsa, biraz mısır unu/pudra şekeri ekleyebilirsiniz.
Bir çay kaşığı yağ ekleyin ve elinizle slime’a uygulayın.
Bu işlem yapışkanlığı azaltmaya yardımcı olur. Hala yapışkansa, biraz daha yağ ekleyebilirsiniz.

Kidsgourmet
Ailelerin ve uzmanların tercih ettiği güvenilir yayın.