SEK Süt’ün mobil oyunu “Süt Peşinde”

Çocuklarda farkındalık yaratmanın ve onlara bir şeyler öğretmenin yollarından biri de oyunlaştırma. Bu oyunlar dijital, mobil olabileceği gibi küçük ev oyunları da olabilir. Oyunlaştırmanın etkisi ve kalıcılığını çocuklara sütü sevdirmek amacıyla kullanan, süt ve süt ürünleri sektöründe birçok ilke imza atan SEK, eğlendirirken aynı zamanda sütü sevdiren oyunu Süt Peşinde’nin 2. versiyonunu sundu. Google Play ve Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilerek oynanabilen oyun oldukça da keyifli.

Sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunan SEK’in, çocuklara sütü sevdiren oyunu Süt Peşinde’nin ilk versiyonu 4 milyonun üzerinde yüklendi. “SEK İyilikle Büyütür” mottosu çerçevesinde çocukların hem fiziksel, hem de sosyal gelişimini destekleyen SEK, gördüğü ilgi üzerine Süt Peşinde 2’yi çocuklarla buluşturdu.

SEK Süt’ün mobil oyunu “Süt Peşinde”

Sade, çilekli, muzlu ve çikolatalı sütlerle dolu eğlenceli yolculuk, şimdi yeniden başlıyor! Yeni oyunda Naz ve Timur ağaçlarla dolu bir şehrin sokaklarında, evlerin arasında koşuyor.

Oyun karakterini sağa-sola sürükleyerek yıldızların veya sütlerin olduğu tarafa geçilebiliyor.
Engellerden kaçmak için oyun karakterini yukarı çekerek zıplatabilir, aşağı çekerek eğebilirsiniz.

Yıldızların puan kazandırdığı oyunda en yüksek puana ulaşmak için tüm yıldızları toplamak gerekiyor. Sade, çilekli, muzlu ve çikolatalı sütler ise daha çok yıldız toplaman için oyuncuya özel güçler veriliyor. Yaş sınırının 4 yaş ve üzeri belirlendiği oyun sütü sevdirmeyi amaçlıyor.