Pati Birliği İstanbul’daki sokak köpeklerinin yanında!

Pati Birliği İstanbul'daki sokak köpeklerinin yanında!

Sokak hayvanları, özellikle büyük şehirlerin kanayan yarası. Şehirlerdeki yoğun yapılaşma ve kalabalık içinde yaşam alanı bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına bir yardım eli uzandı. İstanbul’daki sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirme hedefiyle çalışmalar düzenleyen sosyal sorumluluk projesi “Pati Birliği”,ilk etkinliğini 25 Ağustos Cuma günü Beykoz’da gerçekleştirdi

Köpeklere reflektörlü tasmalar takıldı

Subaru ve National Geographic  işbirliğiyle kurulan  “Pati Birliği” tarafından, Bahçeköy ve Kilyos bölgesindeki sokak köpeklerine trafiğin hızlı aktığı ve aydınlatmanın yetersiz olduğu noktalarda fark edilebilmeleri için reflektörlü tasmalar takıldı. Gönüllülerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte ayrıca köpeklerin mama, su ve bakım ihtiyaçları da karşılandı. Pati Birliği önümüzdeki günlerde Riva, Göktürk, Kemerburgaz ve Silivri’deki sokak köpekleri için de harekete geçecek.

Projenin ikinci aşamasında ise gönüllü hayvanseverler, Beşiktaş bölgesindeki köpeklerin beslenme, bakım ve sevgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir araya gelecekler. Bir mobil uygulama ve çipli tasmalar aracılığıyla yerleri tespit edilen köpeklerin devamlı bakımını yapacak olan gönüllüler, Subaru tarafından köpeklere uygun olarak tasarlanan Subaru XV acil müdahale araçları ile köpeklerin yardımına koşacaklar.

Bu dünya hepimizin…

Dileriz bu uygulama yaygınlaşır ve tüm hayvanlar daha emniyetli ve mutlu yaşarlar. Sizler de kendi sokağınızdaki kedi,köpek,kuş vb hayvanlara ara sıra da olsa yemek, su vererek sokak hayvanlarının korunmasına ve yaşamlarına katkı sağlayabilirsiniz. Dünya hepimizin!