Özel gereksinimli bireyler için yapılan müzayedede rekor satış!

Dünyanın ilk Bursa kebabı müzayedesi İZEV Vakfı – Bursa Kebapçısı iş birliğiyle 10 Nisan tarihinde online olarak gerçekleşti. İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı İZEV zihin ve beden farklı bireylere yaşamın farklı alanlarında destek sağlayacak ve yeni deneyimler yaşatacak müzayedelerinin ilkine online olarak Bursa özelinde başlattı. İZEV  Vakfı’ nın bağışlanan 60 porsiyon Bursa kebabı için gerçekleştirdiği müzayedeye 10 iş insanı katılarak destek vermek için açık arttırma usulünde kıyasıya yarıştı.

‘’Her ay bir müzayede, her müzayede ile destek’’ başlığı altında “eksik yaprağı sen tamamla” mottosuyla başlayan proje kapsamında gerçekleşen ilk müzayede ile Bursa’da yaşayan 30 genç ve ebeveyni için Bursa kebapçılarında mükellef birer sofra kurulacak.

Usta oyuncu Tamer Levent’in destek verdiği müzayedeye Ukrayna Şastliviy Sivit Hayır Vakfı Başkanı, Milletvekili ve İş insanı Aleksey LEONOV Türkiye temsilcisi aracılığıyla katılarak 60 porsiyon Bursa Kebabı için ekonomist Hakan ERTÜRK ile yarıştı.

İZEV Vakfı ve Bursa kebapçısı tarafından Bursalı 30 özel gereksinimli gencin ebeveynleri ile birlikte yiyeceği 60 porsiyon Bursa Kebabı müzayedesini 16.000 TL bedelle Aleksey LEONOV satın aldı. Rakamın artmasını ümit ettiğini belirten Aleksey Leonov “Keşke arttıran olsaydı da 160.000 TL ödeseydim” dedi.

Projenin yüzü olan usta oyuncu Tamer LEVENT ise  destek verilecek özel gereksinimli gençlerle pandemi kurallarına uygun olarak Bursa’da buluşarak onlara motivasyon kazandıracağını açıkladı. Müthiş bir ziyafetin gerçekleşeceği o gün  Milletvekili ve İş İnsanı Aleksey LEONOV’da Bursa’ya gelerek özel gereksinimli gençlerle o anı yaşayacak.

 Toplumsal farkındalık için son yıllarda yeni nesil projeleriyle uluslararası ödülleri ülkemize kazandıran İZEV Vakfı,  zihin ve beden farklı bireyler için her ay bir müzayede yaparak  dikkat çekici  farkındalık içerikleriyle gönüllülük bilincini arttıracak. Vakıf Genel Sekreteri Merve KILIÇ,  bu müzayededen elde edilen gelir ile pandemi nedeniyle risk grubunda bulunan ve yüz yüze eğitim alamayan özel gereksinimli gençlerin online eğitiminin sürüdürülmesinin sağlanacağını, ayrıca her müzayedede farklı illerde yaşayan özel gereksinimli gençlere motivasyon kazandıracak çeşitli destekler üretileceğini belirtti.

Güncel gelişmeleri bizimle takip edin. Kids haber kidsgourmet editörleri tarafından hazırlanan özel haber ve bültenlerdir. İletişim veya görüş için kurumsal@kidsgourmet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.