Opti ile Pesi:Bu Dünya Hepimizin!

16. İstanbul Bienali kapsamında bu yıl yayımlanan çocuk kitabı, İstanbullu martılar Opti ile Pesi, İstanbul’u plastik atıklardan temizlemeye girişiyor.
16. İstanbul Bienali kapsamında bu yıl yayımlanan çocuk kitabı, İstanbullu martılar Opti ile Pesi, İstanbul’u plastik atıklardan temizlemeye girişiyor.

16. İstanbul Bienali kapsamında bu yıl yayımlanan çocuk kitabı, İstanbullu martılar Opti ile Pesi, İstanbul’u plastik atıklardan temizlemeye girişiyor. Adını iklim hareketinin sembollerinden biri haline gelen Greta Thunberg’den alan Güvercin Greta ve diğer hayvanlarların da yer aldığı kitabı İKSV Alt Kat’tan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali 10 Kasım’a kadar şehrin üç farklı noktasında her yaş grubundan ziyaretçilerini bekliyor.

Kitaba özel etkinlikler de var

16. İstanbul Bienali kapsamında, Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle yayımlanan Opti ile Pesi: Bu Dünya Hepimizin başlıklı çocuk kitabıyla bağlantılı özel etkinlikler, bienal boyunca İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nda ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. 5 Ekim Cumartesi günü itibariyle, 3-5 ve 6-8 yaş grupları için ayrı ayrı düzenlenecek çocuk etkinliklerine katılım için http://rezervasyon.iksv.org/altkat adresinden rezervasyon yaptırabilir, daha fazla bilgi için altkat@iksv.org adresine yazabilirsiniz.

Bebekli sabahları kaçırmayın!

16. İstanbul Bienali kapsamında, Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle yayımlanan çocuk kitabının yanı sıra ebeveynler ve bakım verenleri 0-18 aylık bebekleriyle birlikte Yedinci Kıta’yı deneyimlemeye çağıran Bebekli Sabahlar turları da düzenleniyor. Bienal süresince her Çarşamba ve Cuma, Pera Müzesi’nde saat 10.00-11.00 arası ücretsiz olarak gerçekleştirilen turlara katılım için http://rezervasyon.iksv.org/bebeklisabahlar2019 adresinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Bienal boyunca çocuklar ve gençlere yönelik olarak ücretsiz gerçekleştirilecek öğrenme programı, 17 Eylül-10 Kasım tarihleri arasında bienalin açık kaldığı süre boyunca devam edecek. Atölyeler Pazartesi hariç her gün Pera Müzesi’nde gerçekleştiriliyor.