Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da 23 Nisan’da çocuklara ücretsiz

Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’23 Nisan'da çocuklara ücretsiz

23 Nisan günü ücretsiz

Ülkemizde de sergilenen  ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi yoğun talep nedeniyle 23 Nisan’a kadar uzatıldı. UNIQ Müze, çocukların bu özel gününde onların bayram sevincine ortak olmak için 3 – 16 yaş aralığındaki tüm çocukları 23 Nisan günü ücretsiz olarak ağırlayacak. Mühendis, tarihçi, grafik sanatçıları ve zanaatkarlardan oluşan 22 kişilik bir ekip tarafından 10 yıllık titiz bir çalışma sonucunda hazırlanan ve dünyanın en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi olan sergiyi kaçırmayın.

Sergide en çok ilgi gören eserleri Da Vinci’nin Sultan II. Beyazıt döneminde inşa etmek istediği Haliç Köprüsü’nün maketi ve Mona Lisa röprodüksiyonu. Belçika Tongerlo Manastırı’nda bulunan ‘Son Akşam Yemeği’ duvar resminin en eski, neredeyse hiç bozulmamış ve aslına en sadık kopyasının orijinal boyutlardaki reprodüksiyonu ise serginin diğer ilgi çekici yıldızı olmaya devam ediyor.

23 Nisan’a kadar Pazartesi günleri ziyaret edilebilir

Sanatçı, bilim insanı Leonardo Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yararlanılarak hazırlanan 100 makine icadıyla birlikte 200’e yakın eserin yer aldığı ve 80.000 kişi tarafından ziyaret edilen “Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da” sergisi 23 Nisan’a kadar Pazartesi günleri 12:00-18:00; hafta içi diğer günler 10:00-18:00, hafta sonu ise 10:00-19:00 saatleri arasında sergiyi ziyaret edilebilir.