LEGOLAND Discovery Centre’da uzay yolculuğu başlıyor!


Çocuğunuzun uzaya ilgisi varsa veye olsun istiyorsanız işte fırsat. İstanbul’un çocuklar ve aileleri için tasarlanmış en eğlenceli merkezlerinden biri olan LEGOLAND® Discovery Centre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda minikleri uzayla tanıştırıyor.

Çocuklar uzay temalı yeni alanda kendi roketlerini tasarlayıp uzaya gönderebilecek ya da uzaktan kumandalı uzay istasyonlarında ebeveynleriyle birlikte eğlenirken evrenin sırlarını öğrenmenin keyfini yaşayacaklar. Üstelik galaksiler arası bu maceraya Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Halil Kayıkçı da katılacak.

Kendi uzay mekiğini tasarla

LEGOLAND® Discovery Centre’ın, 22 Nisan günü lansmanı yapılacak olan uzay temalı yeni bölümü Space M’de, Türkiye’nin ilk uzay yolcusu olarak tarihe adını yazdırmaya hazırlanan Halil Kayıkçı miniklerin sorularını yanıtlayacak ve uzay yolcusu olma hayalini nasıl gerçekleştirdiğini onlarla paylaşacak. Geleceğin astronotları Space M’de hem uzay mekikleri tasarlayıp astronotlar ile oynayarak Lego evreninin eğlendirirken öğreten dünyasının keyfine varacak, hem de bugünün uzay yolcusu ile keyifli anlar yaşayacak. Uzay derinliklerine açılan bu eşsiz maceraya siz de çocuğunuz ile katılın, keyifli bir deneyimle kendi galaksiler arası dünyanızı yaratın!