Koruncuk Vakfı’nda çocuklar keşfederek eğlendi!

 

Sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren Henkel, bu defa Koruncuk Vakfı’ndaki çocuklarla “Keşif Dünyası” projesi kapsamında eğlenceli bilim deneyleri gerçekleştirdi. Henkel’in çalışanlarından oluşan Sürdürülebilirlik Elçileri de çevre bilinci oluşturmak üzere çocuklara bilgi verirken, çeşitli etkinliklerle de bu bilgileri pekiştirdi.

Çocuklara sürdürülebilirlik ile ilgili sunum yapıldı

Etkinlikler kapsamında kuruluşun Sürdürülebilirlik Elçileri Programı’nda yer alan Henkel çalışanları, Koruncuk Vakfı’nda sınıflara ayrılarak, çocuklara çevre bilinci kazandırmak üzere sürdürülebilirlik sunumu gerçekleştirdi. Sunumun ardından çocukların stres atmalarına yardımcı olmak; koordinasyon, ritim ve denge becerilerini geliştirmek üzere poi kullanımı, anlatımı ve uygulaması yapıldı. Daha sonra ise bahçeye geçilerek çevre bilinci eğitimini pekiştirmek üzere hep birlikte çiçekler ekildi.

Keşif Dünyası hem öğretti hem eğlendirdi 

Koruncuk Vakfı’ndaki bir diğer önemli etkinlik ise çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için gerçekleştirilen “Keşif Dünyası” adlı bilim atölyesi oldu. Çocuklar, Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen Keşif Dünyası’ndaki bilim atölyelerinde sürdürülebilirlik dahil olmak üzere çeşitli konularda bilimsel deneylere katıldı. Su, limon, yumurta kabuğu gibi doğal malzemelerle gerçekleştirilen deneylerde de yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çocuklara özellikle doğa sevgisi kazandırılmaya çalışıldı.