Kidsgourmet anne bebek çocuk sağlığı uygulaması

Kids&Gourmet, anne ve anne adaylarının gerek hamilelik gerek ise çocuklarını büyütürken kullanacakları  “Anne bebek çocuk sağlığı ve beslenmesi” uygulaması ile  gelecek nesillerin sağlıklı, mutlu yetişmesi için ailelere destek oluyor. Anne ve çocuk sağlığı konusunda gerçek uzman bilgilerini, çocuk gelişiminden, beslenmeye, diyetten, kadın sağlığına, kültür sanattan, kitaplara özenle seçen kidsgourmet.com.tr, çocuk gelişimini bir bütün olarak ele alıyor.

Bireyin sağlıklı gelişimi için ailenin sağlık, psikoloji, eğitim konularında bilgilendirilmesi ne kadar önemli ise kültür, sanat, bilim konularında da bilgilendirilmesi o denli önem taşıyor. Bu nedenle kurulduğu 2013 yılından bu yana Kids&Gourmet dergi, web sitesi ve uygulaması aileyi ilgilendiren, çocuk gelişimine katkı sağlayacak pek çok konuda okuyucusuna bilme dayalı,  gerçek bilgileri aktarıyor.

Kidsgourmet anne bebek çocuk sağlığı uygulamasında neler var?

Çocuk sağlığı, beslenme, hekim notlarıyla yayınlanan yemek tarifleri, çocuk ve ergen psikolojisi, kadın sağlığı, bebek bakımı, ilk yardım, yaşam, etkinlik, kültür sanat, kitap, evde deney, diyet, videolu masallar, yapılacaklar, not defteri gibi içerikler var. Menü ana başlıkları altında yer alan alt menülere ve haberlere kolayca erişebilirsiniz.

Bebek ve çocuk beslenmesi uzmanlık gerektirir!

Yemek bölümünde yaş grubu olarak 06-12 ay ve 1 yaş sonrası yemek tariflerini bulabilirsiniz. Süt alerjisi, çölyak, yumurta alerjisi vbg. intoleransları olanlar için tarifler de mevcut. Burada amaç, gurme yemek tarifleri vermekten ziyade beslenmenin nasıl olduğunu, nasıl alternatif yemekler yapılabileceğini, hangi gıda maddelerinin kullanılabileceğini ve hangi gıdaların hangi yaş aralıklarında verilmesinin daha uygun olduğunu anlatmak. Çocuk beslenmesi özen ve uzmanlık gerektiren bir konudur bu sebeple tarifler,  Çocuk Gastroentoroloji, hepatoloji ve beslenme Yrd. Doç. Dr. E. Mahir Gülcan’ın notlarıyla birlikte yayınlanmaktadır.

Anılarınız değerli!

Annelerin çocukları ile olan anılarını resimlerini ekleyerek yazabilecekleri not defteri ve ayrıca günün koşuşturması içinde yapılacakları not edecekleri sayfaları da unutulmadı.

Size gönderdiğimiz sayfa yönlendirmeli bildirimleri de “bildirimler” sayfasında bulabilirsiniz. Bu bildirimleri ilginizi çekebilecek konulardaki yazıları kaçırmamanız ve kısa kısa faydalı bilgiler sunmak amacıyla gönderiyoruz.

2013 yılınan bu yana tek amacımız hayatınızı kolaylaştırmak. Biz yükünüzü hafifletelim ki zamanınız çocuğunuza kalsın…

Uygulamayı telefonunuzun işletim sistemine göre aşağıdaki linkleri kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

APPLE STORE: https://itunes.apple.com/tr/app/anne-bebek-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ve-beslenme/id1245192851?mt=8

GOOGLE PLAY STORE:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.KidsGourmet.AnneBebekBeslenmeSaglik&hl=tr