Kichenette yeni menüsü ile samimiyeti yakalıyor

Şef Ayşe Nil Dinler

Geçtiğimiz hafta perşembe günü Kanyon AVM’de yer alan Kichenette’de, Şef Hazer Amani’ nin de katılımı ile Kichenette’in yeni menüsünü tattık. Kids&Gourmet yemek blog yazarı Tuğba Esentepe ile katıldığımız tadımda, birbirinden lezzetli ve özel dokunuşa sahip bir çok yeni lezzet, oradaki herkesi büyüledi. Hazer Şef’ in sunumu ve katılımı, tadımı daha da lezzetli ve keyifli hale getirdi. Mevsimlik sebzelerin ve kendi özel lezzetlerinin kullanıldığı menü, “birlikte daha lezzetli” sloganları ile tanıtıldı.

Paylaşımlık lezzetleri ve Hazer Amani Şef’in dokunuşlarıyla samimiyeti yakalayan harika yeni menüyü mutlaka tatmanızı ve sevdiklerinizle paylaşmanızı öneririm.

 

Kichenette, Hazer Amani’nin hazırladığı yeni menüsü ile samimiyeti yakalıyor

Kahvaltı menüsüne erken kahvaltı severler için “Erken Kalkan Yol Alır“ kahvaltı seçenekleri arasında leziz gözlemeler, taze yoğurt çeşitleri ve Kitchenette yapımı çıtır ekmekler göze çarpıyor.

“Birlikte daha güzel” mottosu ile hazırlanan paylaşımlık başlangıçları arasında “Çıtır Karides Bombası”, “Kajun Çıtır Tavuk”, “Çi Börek”, “Etobur Tabağı” ve “Trüflü ve Parmesanlı Patates Kızartması” var.

Salatalarda pek çok seçenek sizleri bekliyor. İlk göze çarpanlar ise keçi peyniri, chia tohumu, poşe pancar ve karışık yeşillikler ile hazırlanan ‘İnatçı Keçi Salatası” ve ‘Izgarada Somon Salatası’

Kitchenette’de ilk defa sunulacak ve mantı severlerin vazgeçemeyeceği “Mantı Aşkına” bölümünde “Kızarmış Özbek Mantı”, pırasalı ya da ıspanaklı olarak 2 çeşitte sunuluyor.

“Protein Aşkına” bölümünde yer alan “Köfteler Pidede” ve burgerlar arasında yerini alan “Double Black Burger” ve “Lokum Burger” et tutkunlarına hitap ediyor.

“Viyana Usulü Et Schnitzel ve “Tavuk Schnitzel” ise tekrar yorumlanöış. Meksika mutfağı sevenler için “Tacolu Şeyler” menüsünde “Chilli Con Carne”,  “Çıtır Tavuklu”, “Çıtır Karidesli” ve “Izgara Sebze ve Peynirli” olmak üzere dört ayrı alternatif mevcut.

Tatlı tutkunları için kavanozda sunulan meyveli ve çikolatalı tatlılar, gerek lezzetleri gerekse sunumları ile iştah kabartıyor. Tatlı alternatiflerindeki en iddialı lezzetleri ise “Red Velvet Cake” ve “Devil’s Food Cake”.

Afiyet olsun…

Executive Şef Ayşe Nil Dinler