İş Sanat Nisan 2017 programı baharı müjdeliyor

İş Sanat Nisan 2017 programı tüm aileniz için çeşitli sanat etkinlikleri sunuyor. İş Sanat’ın bu sezon programına aldığı ve kısa sürede çok sevilen yeni çocuk etkinliği Çocuklar İçin Müzikli Masallar Nisan ayında da minik sanatseverleri bekliyor.

Gökçe Bahadır’dan Çocuklar İçin Müzikli Masallar

Oyuncu ve yönetmen Yıldıray Şahinler’in yönettiği Çocuklar İçin Müzikli Masallar’ın bu ayki konuk anlatıcısı ise sempatik oyuncu Gökçe Bahadır olacak.

Minik izleyiciler, dünya masallarının izinde; neşeli melodiler ve şarkıların yanı sıra renkli ışıklar, ilginç maskeler ve sürpriz bölümlerle bilinmeyen diyarlara doğru bir yolculuğa çıkacak. Aytek Önal ve Selim Can Yalçın’ın neşeli canlandırmalarına Eren Aydoğan piyanosuyla eşlik edecek.

Çocuğunuz ve sizin için keyifli bir gün vadeden bu oyunu kaçırmak istemeyenler 9 Nisan 2017 Pazar günü saat 15.00’ı ajandalarına şimdiden not edebilirler.

Bilet Kategorileri : 20 TL/ Öğrenci 15 TL

 

İş Sanat’ta Cemal Süreya dizeleri yankılanacak

İş Sanat’ın ilgiyle takip edilen dinleti serisi Nisan ayında Cemal Süreya şiirleri ile devam ediyor. Gurbet Yavrum Garba Düşmektir başlığını taşıyan dinletide şiir tutkunlarının gönlünde ayrı bir yere sahip olan Cemal Süreya’nın en sevilen dizeleri izleyicilere sunulacak. İnsanın iç dünyasını ironik bir üslupla yansıtan, dil oyunları ve gerçeküstü öğelerle şiirde yeni bir tat yaratan Cemal Süreya’nın şiirlerini usta oyuncular Tilbe Saran, Metin Belgin ve Hakan Gerçek seslendirecek. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinleti Serdar Yalçın’ın besteleri ve Deniz Likos ile Hüseyin Likos’un seslendireceği şarkılar ile renklenecek.

10 Nisan, Pazartesi akşamı saat 20.30’daki dinletiyi sakın kaçırmayın.

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Akordeonun yıldız ismi Ksenija Sidarova CSO eşliğinde

İş Sanat Nisan 2017 programı kapsamında, 19 Nisan, Çarşamba akşamı Letonyalı akordeon sanatçısı Ksenija Sidorova var. Sanatçı, ülkemizin değerli şeflerinden Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Bizet’nin Carmen Operası ve Piazzolla eserlerinden bir programla izleyici karşısına çıkacak.

Bilet Kategorileri : 85 TL – 75 TL – 60 TL – İndirim 50 TL – Öğrenci 20 TL

Minikler 23 Nisan coşkusunu Fantastik Hikâyeler Makinesi ile yaşayacak

İş Sanat’ın kısa sürede çok sevilen çocuk oyunu Fantastik Hikâyeler Makinesi minikler için Nisan ayında bir kez daha sahnede. Can Yılmaz’ın yazdığı Serdar Biliş’in yönettiği oyunun eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken, koreografisini Tuğçe Tuna hazırladı. Çocukları uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden taş devrine uzanan geniş bir zaman diliminde benzersiz bir yolculuğa çıkaracak oyunun meraklı kahramanı Ömer’e yetenekli genç oyuncu Ata Berk Mutlu hayat veriyor.

23 Nisan 2017, Pazar günü saat 15.00’daki oyunu kaçırmayın!

Bilet Kategorileri : 20 TL/ Öğrenci 15 TL

 

 

Selami Şahin ile yarım asırlık bir senfoni

Yorumculuğunun yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliği ile Türkçe müziğin tüm dönemlerine ve akımlarına damga vurmuş isimlerden biri olan Selami Şahin, çok özel bir projeyle İş Sanat sahnesine konuk oluyor. En sevilen şarkılarını şef Serdar Yalçın’ın yepyeni düzenlemeleriyle opera sanatçıları Hüseyin Likos (tenor), Deniz Likos (mezzo-soprano), Gökhan Ürben (bas), Hande Soner Ürben (soprano), Zafer Erdaş (bas-bariton) ve Sevim Zerenoğlu (soprano) ile birlikte seslendirecek sanatçıya gecede İstanbul Opera Orkestrası’nın 12 kişilik Yaylı Sazlar Virtüözleri ve piyanoda Eren Aydoğan eşlik edecek.

Bilet Kategorileri : 50 TL – 40 TL – 35 TL – İndirim 30 TL – Öğrenci 20 TL

 

Çello ve kemanın Parlayan Yıldızları

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar konser serisinin Nisan ayındaki konukları genç ve yetenekli sanatçılar Selen Aydoğan (keman) ve Umut Sağlam (çello)olacak. Aydoğan ve Sağlam’ın özel hazırladıkları repertuvar ile dinleyicilerine enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser 17 Nisan 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.

İş Sanat Nisan 2017 Programı; 

3 Nisan 2017 Pazartesi, 20.30

Michael Feinstein Trio & İstanbul Superband

Michael Feinstein Frank Sinatra’yı Anıyor

 

5 Nisan 2017 Çarşamba, 20.30

Hayko Cepkin Akustik Söyleşi

 

7 Nisan 2017 Cuma, 20.30

Kremerata Baltica

Gidon Kremer şef/keman

Clara Jumi Kang keman

 

9 Nisan 2017 Pazar, 15.00

Gökçe Bahadır ile Çocuklar İçin Müzikli Masallar

 

10 Nisan 2017 Pazartesi, 20.30

Cemal Süreya Şiir Dinletisi

Gurbet Yavrum Garba Düşmektir

 

17 Nisan 2017 Pazartesi, 20.30

Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

Selen Aydoğan keman

Umut Sağlam çello

 

19 Nisan 2017 Çarşamba, 20.30

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Ksenija Sidorova akordeon

 

23 Nisan 2017 Pazar, 15.00

Fantastik Hikâyeler Makinesi

 

25 Nisan 2017 Salı, 20.30

Selami Şahin ile Yarım Asırlık Senfoni

İstanbul Opera Orkestrası Yaylı Sazlar Virtüözleri

Serdar Yalçın şef

Eren Aydoğan piyano