İş Sanat kapılarını 3 Kasım’da açıyor

İş Sanat, 7’den 70’e her zevke hitap eden 18. sezonuna Kasım ayında ‘merhaba’ diyor. Biletleri 12 Ekim’de satışa çıkan etkinlikler, Mayıs sonuna dek sürecek ve konserler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 20.30’da başlayacak.

İş Sanat kapılarını 3 Kasım’da açıyorSanat tutkunlarının heyecanla beklediği yeni sezon 3 Kasım’da Eivind Gullberg Jensen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri ile başlayacak. Soprano Mari Eriksmoen ile birlikte İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Umut Sağlam (çello) ve Yiğit Karataş (keman) açılış konserinin solistleri olacak. Hemen ardından sahneyi dans dünyasının süperstarı Carlos Acosta’nın yepyeni topluluğu Acosta Danza alacak.Topluluk, Saddler’s Wells’teki prömiyerlerinin ardından 6 – 7 Kasım tarihlerinde iki gece üst üste sergileyeceği gösteriler ile İstanbullu dans severler ile buluşacak.

Müzikle edebiyatın iç içe geçtiği dinleti serisi 13 Kasım’da Nâzım Hikmet şiirleri ile başlayacak. Duayen oyuncular Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendireceği dizelere Vedat Sakman da gitarıyla ve besteleriyle eşlik edecek. Sahneyi 23 Kasım’da Grammy ödüllü İsveçli besteci ve şarkıcı Lisa Ekdahl devralacak. Diskografisine sığdırdığı 10 albüm ile platin satış rakamlarına ulaşan sanatçı, İstanbullu hayranları için pop, caz ve bossa nova janrında şarkılar seslendirecek.

 

İş Sanat meraklı minikleri mucitlerin dünyasına davet ediyor

Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan, sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Ata Berk Mutlu, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu’nun yer aldığı Fantastik Hikâyeler Makinesi tüm meraklı çocukları mucitlerin maceralarla dolu dünyasına götürecek.

Ömer, büyükbabasının hediyesi ile zamanda yolculuğa çıkıyor ve tarihteki birtakım buluşlara hem tanıklık hem de müdahale ediyor. Renkli kostümlerini Tomris Kuzu’nun, ışık ve sahne tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunda sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu canlandırmalarıyla kahkaha dolu anlar yaşatıyor. Bu fantastik makineden neler çıkacağını merak ediyorsanız 26 Kasım 2017, Pazar günü saat 15.00’daki oyunu kaçırmayın!

Mehmet Erdem ile Kulislerden Şarkılar

Türkiye’de popüler müziğin en sevilen isimlerinden biri olan Mehmet Erdem, Kulislerden Şarkılar isimli çok özel bir proje ile İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Mehmet Erdem’in 30 Kasım 2017, Perşembe akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek bu çok özel konserini kaçırmamak için biletler tükenmeden alın.

3 Kasım 2017 Cuma, 20.30

Açılış Konseri: Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Eivind Gullberg Jensen (şef)

Mari Eriksmoen (soprano)

Umut Sağlam (çello)

Yiğit Karataş (keman)

 

6 Kasım 2017 Pazartesi, 20.30

Acosta Danza

 

7 Kasım 2017 Salı, 20.30

Acosta Danza

 

13 Kasım 2017 Pazartesi, 20.30

Nâzım Hikmet Şiir Dinletisi

Denize Dönmek İstiyorum

 

23 Kasım 2017 Perşembe, 20.30

Lisa Ekdahl

 

26 Kasım 2017 Pazar, 15.00

Fantastik Hikâyeler Makinesi

 

30 Kasım 2017 Perşembe, 20.30

Mehmet Erdem Kulislerden Şarkılar

 

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix