Hologram masallar ile çocuklara tatlı rüyalar

 

Bu ay çocuklar için bir sürprizimiz var!

Masalları dinlerken artık 3 boyutlu olarak da görebileceksiniz. Nasıl mı? Hologram teknolojisi ile.

Yeni FORD C-MAX teknoloji ile hayal gücünü birleştirerek, çocuklarınız için Hologram Masallar’ı yarattı.

Hologram video nedir?

Hologram videolar, görsellerin 3D formatta hazırlanıp holograma uygun hale getirilmesiyle oluşturulur. Hologram materyalini telefonunuzun üzerine koyarak görüntüleri 3 boyutlu olarak havada süzülür gibi izleyebilirsiniz.

Çocuk gelişimi için hayal gücü önemlidir. Pedagoglar tarafından onaylanmış Hologram Masallar ile çocuklarınızın uyku zamanını daha eğlenceli ve eğitici bir hale getirebilirsiniz.

Kids&Gourmet Dergisi olarak FORD C-MAX desteğiyle hazırladığımız “Hologram Masallar” Türkiye’de ilk defa yapılan bir uygulama.

Masalları, www.fordcmaxilemasallar.com adresine girerek hologramlı veya hologramsız izleyebilirsiniz. Masalları hologramlı olarak izleyebilmek için gerekli materyal, derginin basılı sayısı ile birlikte dağıtıldı.

Bu materyali 2 ay boyunca www.fordcmaxilemasallar.com adresindeki istek formunu doldurarak talep edebilirsiniz.

Böylelikle çocuklarla birlikte ülkemizde ilk defa yapılmış olan “hologramlı masallar”ı keyifle izleyebilirsiniz.

Nasıl kullanılacak?

Çok basit. Öncelikle şeffaf materyali aşağıdaki resimde ve web sitesinde tarif edildiği gibi kat yerlerinden düzgünce katlamanız gerekiyor.

ford c max ile masallar

Ardından tablet veya telefonunuzda seçtiğiniz videoyu açtıktan sonra videoda yer alan dört resmin orta kısmına yerleştirmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz mekânın karanlık olması görüntünün netleşmesini sağlayacaktır. Materyali göz hizanızda tutarak yan tarafından seyredebilirsiniz.

ford c max ile masallar

Görüntüde kaymalar meydana gelmemesi için şeffaf materyalin düzgün katlanması önemlidir.

Masalların çocuk gelişimine katkısı hakkındaki bilgiyi de derginiz Kids&Gourmet Mart sayısında bulabilirsiniz. Kapak konusu “Masallar” olan dergide bu ay Prof.Dr.Bengi Semerci, Uzman Gelişim Psikoloğu Deniz Özkılıç Kabul, Gelişim Psikoloğu Sena Kaçar masal ve hikâyelerin çocuk gelişimine olan etkilerini yazdı. Çocuk ve ebeveyn iletişiminde büyük rol oynayan masalların hologram teknolojisi ile birleştirilmiş hali sizin çocuğunuz ile birlikte kaliteli zaman geçirmenize de zemin hazırlamaktadır.

Miniklere masallar eşliğinde güzel rüyalar diliyoruz.