Hamile arkadaşa hediye alırken dokuz doğuranlar!

Yaklaşık iki haftadır, ben de sizler gibi yılbaşı için en sevdiklerime hediye koşuşturmasına girdim. Genelde anneye mutfak eşyası, babaya gömlek, sevgiliye parfüm, kız arkadaşlara ise makyaj malzemesi ile neticelenir bu koşuşturma. Anneme hediye alırken özellikle mutfakta eksik olan bir parçayı gözüme kestirdim: Tost makinesi! Her sabah işe giderken canım annemi erkenden kaldırmamak ve kendi karnımı doyurmak üzere aldığım bu hediye 2017’de evimizin starı olmaya aday.

Tüm bu hediye alma süreci, lehime yıldızlar eklenerek gereğinden fazla iyi giderken arka fonda da Oscar and the Wolf’tan The Game çalarken yolda bir an durdum ve düşündüm. Peki Ebru, ona ne alacağım? Bugüne kadar hamile bir arkadaşım olmamıştı. Bugüne kadar hamile bir arkadaşım olmadığı için hamileler için hediye almamıştım. Cümleler gitgide uzadı ve dedim ki “Ne zaman cümleleri uzatsan orada ters giden bi’ şeyler var demektir. Zaman geriye doğru saymaya başladı!”

Hemen internete girdim ve deli bir araştırmaya başladım

“Hamileler için hediye önerileri”, “hamileler ne sever”, “hamile hediye”, “hamile yılbaşı” falan baya arama yaptım. İşin içinden çıkamadım. Sonra bir kadını hamile olsa da olmasa da her zaman mutlu edecek şeyi hatırlamam geç olmadı: Kıyafet! Derin bir araştırmadan sonra “Lyn Devon” markasına rastladım. Kullanıcı yorumlarını okudum ve direkt telefon açtım. Ne sorular sormam gerektiğini bilmediğimi çaktırmadan gereken tüm bilgileri kendilerinden aldım. İnsan sağlığına zarar vermeyen malzemelerin kullanılması esasmış. Ne kadar kendim ve çevremin bu konuda bilinci az olsa da aslında kullandığımız kıyafetlerin sağlığımıza zararları olabilir. Hele ki hamile bir kadının ve çevresindeki insanların bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor.

Gelelim kıyafet seçimi aşamasına!

Hamileler ne kadar kilo alsalar da trendi takip ediyorlar ve olabildiğince modern giyinmeye çalışıyorlar. Özellikle de Ebru!

Siteye girdim ve farklı kıyafet kombinasyonları olduğunu gördüm. Benim gibi her kombini sonrası çevresinden “Ya acaba bunu takmasa mıydın?” karşılığını alanları gözyaşlarına boğacak, “Acaba bunun altına ne yakışır?” deyip 15 saat kıyafete bakıp karar veremeyenleri Lyn Devon’un stil danışmanı Selda Akmaner mutlu edecek. Yılbaşı özel, spor ve günlük gibi farklı tarzlar vardı. Durdum dedim ki: “Hangisini alayım?” Sonra 3 kombini de almaya karar verdim. Birini de kendime 🙂 Tamam hamile olmayabilirim; ama bordoya hayır diyemiyorum ki ben!

Ama bedenim medium, neden small çıkıyor?

Evet hamile bedeni diye bir şey var ki normalde M iken S oluveriyor kıyafetler. Mesela Ebru 38 beden giyiyor, 60 kg; ama satın aldığım ürünler S beden. Tamamen hamileliksel 🙂

Bu arada, ben de Lyn Devon sayesinde uzun zaman sonra S beden giyiyor olacağım.

Uzun lafın kısası hemen geldi kıyafetler ve be

n her zamanki gibi yılbaşını beklemeden hediyemi götürüp verdim. Heyecan huydur bende. 10 yıldır ilk defa süregelmiş hediye alışkanlığımı değiştirmiş oldum böylece. 1 buçuk aylık hamile olan canım arkadaşım ise 3 gündür yılbaşında ne giyeceğini kafasına takması son bulmuş oldu. Hepsini denedi; ben de fotoğraflarını çektim. Sizce de çok yakışmamış mı?