Genç yetenekler ve duayenler aynı sahnede

 

Cihat Aşkın

Genç yetenekler ve duayenler Zorlu PSM’de, 13 Şubat 2017’de gerçekleştirilecek konser ile “Forte 24 Genç Yetenek” projesini destekleyecek.

“Harika Yetenekler” olarak da bilinen “Forte 24 Genç Yetenek” projesi ilk günkü heyecanı ile devam ediyor.  Kültür ve sanat alanında çok değerli isimlerin desteği ile hayata geçirilen proje, sanatın farklı alanlarındaki yetenekli öğrencileri, 2017 Gala Konseri ile desteklemeyi sürdürüyor.

Onur Abacı

13 Şubat Pazartesi akşamı “Forte 24 Genç Yetenek” Projesi yararına, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde, dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilecek konser, ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşecek.

Genç yetenekler bu çok özel gecede sahneyi Halit Ergenç  ve Zuhal Olcay ile paylaşacaklar.

Haldun Dormen’in Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliği yaptığı gecede, Nebil Özgentürk tarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinden yansıttığı  “Kutup Yıldızı” fotoğrafları da sergilenecek.

Sesim Bezdüz

Konser; Forte24 projesini en başından beri destekleyen ve aramızdan ayrılan değerli “Kutup Yıldızları”ndan  Yaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzenleniyor.

13 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek olan konserin biletleri bugün itibarı ile satışta.

Biletler : ÇEV, Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.