“Fareli Köyün Klarinetçisi” çocuklar için sahneye taşınıyor

“Fareli Köyün Klarinetçisi çocuklar için sahneye taşınıyor

Tiyatro Şenay’ın yeni sezonda her Pazar günü sahnelenen müzikli çocuk oyunu “Fareli Köyün Klarinetçisi”, 19 Kasım Pazar günü, KATS Sahne’de küçük misafirlerini bekliyor! Perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu’nun proje danışmanlığını ve masal anlatıcılığını üstlendiği oyunda; Onur Şenay, Ümit İlban, İlkem Ulugün ve Cengiz Orhonlu da rol alıyor. “Fareli Köyün Klarinetçisi” çocuklar için müzikli, masallı, renkli ve eğlenceli bir Pazar aktivitesi sunuyor.

“Fareli Köyün Klarinetçisi” çocuklar için sahnede

Hamelin Köyü, Hanover yakınlarındaki Aşağı Saksonya eyaletinde, Wesser Irmağı kıyısında yer alır. Söylentiye göre, 1284’te bir gün Hamelin’li çocuklar köyü terk ederler. Bu olay ve çocukların kaçış hikâyesinde başlarına gelenler 16. yüzyılda, ünlü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına konu olmuştur. Robert Browning’in kaleme aldığı bu ünlü masal, Paul Ramsier tarafından da müzikli masal gösterisine dönüştürüldü. Dünyada büyük ilgi gören gösteri, bu kez ünlü perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu tarafından yeniden yorumlanarak “Fareli Köyün Klarinetçisi” adıyla çocuklar için sahneye taşınıyor.

Yeni sezonda Pazar günleri çocuklarla buluşmayı hedefleyen KATS Sahne’nin prodüksiyonluğunda gerçekleşen müzikli çocuk oyununda, masalın anlatıcılığını üstlenen Orhan Topçuoğlu ile birlikte Onur Şenay, Ümit İlban, İlkem Ulugün ve Cengiz Orhonlu sahne alıyor.

Yönetmenliğini Ümit İlban’ın, proje danışmanlığını Orhan Topçuoğlu’nun, ışık yönetmenliğini Cengiz Orhonlu’nun üstlendiği oyununun dekoru Onur Şenay, kostümleri ise İlkem Ulugün tarafından hazırlanıyor.

6-10 yaş grubu çocuklara hitap eden “Fareli Köyün Klarinetçisi” müzikli oyun; 19 Kasım 2017, Pazar günü saat 14.00’te Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. KATS Sahne, her pazar saat 11.00’de başlayan brunch ile de tüm aile bireylerini gösteri öncesi Pazar keyfine bekliyor. Gösterinin biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.