Facebook Ebeveyler Portalı ile aileleri bilgilendiriyor

 

Facebook, ebeveynlerin pek çok sorusu olabileceği düşüncesiyle “Facebook Ebeveynler Portalı” hazırladı. “İster kendinizin isterse genç çocuğunuzun hesabı olsun, deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak ve çocuğunuzun deneyimini yönlendirmeye yardım etmek için bazı kullanışlı bağlantılar, ipuçları ve püf noktaları ortaya koyduk.”  ön  yazısıyla sunulan portal, Facebook kullanan anne – baba ve çocukların daha güvenli ve bilinçli paylaşımlar yapabilmesi için hazırlanmış bilgiler ve ip uçları içeriyor.

Ebeveyler portalında, Facebook’u tanıyın, ebeveynlik ipuçları, uzman tavsiyeleri yer alıyor.

Ayrıca Emniyet Merkezi başlığı altında yer alan farklı konularda da yardım almanız mümkün.

Zorbalığı önlemek için işbirliği
Yale Center for Emotional Intelligence ile Facebook’un ortaklaşa geliştirdiği,”Zorbalığı Önleme Merkezi”, zorbalık ve diğer anlaşmazlıklarla ilgili sorunlar hakkında destek ve yardım almak isteyen gençlere, ebeveynlere ve eğitimcilere yönelik bir kaynak görevi görüyor.

Çocukları için facebook hesabını kontrol etmek ve güvende kalmasını sağlamak isteyen ebeveyler gerek Facebook emniyet merkezinden gerekse Ebeveyler Portalından çeşitli konularda yardım alabilirler.

Sosyal medyada çocuklara yönelik, zorbalık, taciz, tehdit ve benzeri olayların yaşanmaması için tüm ebeveynleri bu sayfaları ziyaret ederek bilgi almalarını öneririz.